Aby dziecko miało spokojny sen – wybieramy łóżko i inne senne akcesoria

Contact An Agent

Sen naszej pociechy jest bardzo ważny i bez wątpienia wpływa na jej rozwój. Właśnie dlatego tak ważny jest nie tylko odpowiedni wystrój pokoju dziecka, ale również zadbanie o wygodne łóżko z całym jego „wyposażeniem”, to jest pościelą, poduszkami, czy wreszcie narzutami na łóżko.

Musimy pamiętać, że im dziecko starsze, tym więcej ma do powiedzenia w kwestii urządzenia jego własnych czterech kątów. Pozwólmy mu więc „zadecydować”, które łóżko wróci do domu. Obecnie wybór łóżek dziecięcych jest tak duży, że rodziców może on przyprawić o zawrót głowy. Standardowe łóżka nadal cieszą się popularnością, jednak mają poważnego konkurenta – łóżka rodem z kreskówek, swoim kształtem przypominające pirackie łodzie, bolidy Formuły 1, rakiety kosmiczne, czy wreszcie karoce księżniczek i łóżeczka z baldachimami. Decydują się na tę drugą opcję musimy wziąć pod uwagę fakt, iż będzie to zdecydowanie droższa inwestycja, do tego na krótką metę. Upodobania dzieci się zmieniają i za dwa, trzy lata może okazać się, że dziecko jest już na tyle „dorosłe”, że nie marzy o niczym innym, niż o łóżku takim, jakie ma jego starsze rodzeństwo.

Oprócz łóżka elementem obowiązkowym będzie oczywiście pościel dziecięca. W tej kwestii również prym wiodą wszelkie bajkowe motywy, odznaczające się wielobarwnością. Sęk w tym, że, jeśli zdecydujemy się na towar z niższej półki, okaże się, że jakość pozostawia wiele do życzenia, dlatego też warto zainwestować w coś droższego. Przy kupnie pościeli zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana – najlepsza będzie oczywiście bawełna, ale pościel z kory też spełni swoje zadanie, zwłaszcza, że nie trzeba jej prasować, co jest wygodne. Obok pościeli musimy wybrać odpowiednie prześcieradło. Najlepsze gatunkowo okazują się te typu frotte i z flaneli, gdyż są miłe w dotyku – polecamy szczególnie te na gumce, która zapobiega zsuwaniu się.

Jeśli nasze dziecko otrzyma wymarzone, wygodne łóżko, z pościelą z ulubionymi bohaterami możemy być niemal pewni, że nie będzie miało nie tylko problemów z zaśnięciem, ale również nie będzie budziło się w nocy. Mimo wszystko zostawmy jednak przy łóżku zapaloną nocną lampkę. Tak na wszelki wypadek…

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak odświeżyć salon nie wyrzucając przy tym starej kanapy?

Macie dość monotonii, podobnych do siebie barw do tego stopnia, że wypadają nie tyle blado, co mdło? Czujecie zmęczenie, mimo...

Zamknij