AGD przyjazne alergikom

Contact An Agent

Walka z alergią nie jest łatwa. Jak dbać o AGD by było przyjazne alergikom?

Miejscem bytowania roztoczy jest przede wszystkim łóżko, a konkretnie pościel. Kąpiel słoneczna oraz wietrzenie materacy pomaga zwalczyć żywe osobniki. Nie neutralizuje to jednak martwych cząstek, które są głównym powodem alergii. Dlatego też się pościel należy często prać, najlepiej w temperaturze wyższej niż 60 stopni. W takich warunkach giną żywe pajęczaki, a równocześnie usuwane są ich szczątki i odchody. Od czasu do czasu przyda się również pranie w 90 stopniach, które zniszczy dokładnie mikroorganizmy, a przy okazji usunie nieprzyjemny zapach z pralki. Przydatną funkcją dla alergików jest także dodatkowe płukanie, które pozwala lepiej wypłukać detergent z tkanin.

Pluszowe misie są kolejnym siedliskiem kurzu. Aby pozbyć się z nich drażniących alergenów, warto co jakiś czas wrzucić maskotki do zamrażalnika na 24h. W takich warunkach giną wszelkie roztocza. Następnie należy wyprać zabawki, by wypłukać martwe pajęczaki i ich odchody.

Tendencję do osiadania kurzu i rozwijania roztoczy mają również wszelkie urządzenia AGD. Warto pod lupę wziąć pralkę- pojemnik, do którego wsypujemy proszek do prania i wlewamy płyn do płukania, trzeba co jakiś czas wyciągnąć i wyczyścić środkiem grzybobójczym. Od czasu do czasu należy także zajrzeć do filtra w pralce i usunąć zgromadzone w nim zanieczyszczenia.

W kuchni natomiast na rozwój pleśni i bakterii szczególnie narażone są miejsca, gdzie przechowujemy żywność, np. w lodówka.Dbanie o lodówkę należy zacząć od usunięcia z niej wszelkich resztek jedzenia. Poza tym, przynajmniej raz w miesiącu lodówkę powinno się dokładnie umyć, najlepiej użyć do tego wody z octem lub wody z płynem do naczyń.

By nie dopuścić d rozwoju pleśni i grzybów należy dbać również o wentylację pomieszczeń. Raz na jakiś czas wyczyścić klatki wentylacyjne i regularnie wietrzyć pomieszczenia. W kuchni niezwykle ważne, choć często zapominane jest czyszczenie okapu. Wystarczy tylko wyjąć filtr i umyć go w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Filtry metalowe można również myć w zmywarce.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pozbywamy się prawdziwych pożeraczy energii w naszym domu!

Największym energetycznym pochłaniaczem w kuchni jest bezapelacyjnie lodówka. Zdarza się, że zużywa nawet 30% całej energii wykorzystywanej w gospodarstwie domowym....

Zamknij