Bożonarodzeniowe stroiki

Contact An Agent

Można je zrobić samodzielnie, można wesprzeć się gotowymi pomysłami i modelami. Najważniejsze, że tymi stroikami nastrój świąteczny podkreślamy!

Najpopularniejsze to te, tworzone na kole. Obręcz, suto dekorowaną iglastymi gałązkami, mocujemy później na drzwiach domostwa lub eksponujemy w najbardziej reprezentatywnej części domu. Ważne by mocny drut opleść choinkowymi elementami, a między zielone igły włożyć garść suszonej jarzębiny, dziekiej róży czy cząstki czerwonej gwiazdy betlejemskiej. Rośliny te, nieodmiennie, kojarzą nam się z Wigilią, z rodzinnym spotkaniem przy stole. Żeby dekoracje jeszcze bardziej wpisać w klimat bożonarodzeniowy, spryskajmy niektóre listki na kolor złoty. Połączenie trzech mocnych barw, będzie zauważalne z daleka. Zwłaszcza gdy świąteczny wieniec powiesimy w oknie albo na wernadzie.

Wianuszki, obsypane sztucznym śniegiem, świetnie też sprawdzą się jako stroiki na stole. Leżąc pomiędzy dwunastoma potrawami, mogą stanowić piękną ramkę dla patery z ciastem, talerza z opłatkiem albo dla małej szopki, usytuowanej na białym obrusie. I przez jeden magiczny wieczór wszyscy poczujemy się jak w Betlejem. Otoczeni ferią cudów…

Gdy główną bohaterką naszego salonu jest choinka, wystarczy że meble czy parapet okrasimy zapachowymi świecami. Wspomogą one zapach kulinarnych wiktuałów, rozjaśnią mroki nocy za oknem. A przy tym – same w sobie – są wielce ozdobne. Gdy tak płoną spokojnym ognikiem, odliczając czas pozostały nam do końca starego – bardzo udanego roku!

Wiele osób, na potrzeby Bożego Narodzenia, aranżuje w swych domach swoiste kąciki – wystawki. Czego tutaj nie znajdziesz?! Są gipsowe aniołki, złociste dzwonki, lukrowane szyszki. Są kartki z życzeniami wysłane przez bliskich, kilka dyń jeszcze z Halloween, a także cała masa suszonych kwiatów, oznaczających koniec jesieni i pełne królowanie zimy. Tylko uwaga: w takich kompozycjach lubią drzemać różne owady, nim więc wsadzimy rośliny do wazonu czy ułożymy je na ławie, upewnijmy się, czy nie ma w nich nieproszonych lokatorów. Sposób na mrówki i inne żyjątka jest prosty – liśćmi i kwiatami potrząsamy energicznie nad gazetą albo nad ziemią. Następnie dmuchamy między suszonki. Powinny zostać oczyszczone, a zebrane owady zanieśmy do piwnicy bądź komórki. Mogą spokojnie wyczekiwać tam wiosny.


Gdy czas na goni, a do do rozpoczęcia świętowania zostało zaledwie parę godzin, stroik wykonany na prędce również będzie pełen uroku. Wszak takie domowe dzieła powstają tylko raz w roku! Świecę otocz laskami lukru, obwiąż wstążką albo nałóż na nią mały wianuszek z jemioły, kilku koralików, paru ozdobników. Postaw całość na kominku lub przy wazie z barszczem. Ciesz się chwilą! A własne stroiki niechaj cieszą Cię także!!!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak ubrać i pielęgnować choinkę?

Już grudzień! Zaczyna się okres przedświątecznych zakupów i przygotowań do Bożego Narodzenia. Prezenty, jedzenie, dekoracje, kreacje specjalnie do świątecznego stołu....

Zamknij