Co postawić na stole?

Contact An Agent

Samotny, pusty stół w niektórych sytuacjach będzie bardziej straszył niż stanowił ozdobę wnętrza. Niewiele potrzeba, by zamienić go w centralny element salonu lub jadalni, wykorzystując w tym celu drobne akcesoria – praktyczne i dekoracyjne jednocześnie.

Obrus na dobry początek

Obrus to nie tylko pomysł na ozdobienie stołu nadanie mu cieplejszego wyrazu. To także ochrona przed jego ewentualnym uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na obrus, możemy zdecydować się na kompromis i udekorować stół oryginalną serwetą lub bieżnikiem. Będzie to mniej formalne rozwiązanie, a częściowo spełni role klasycznego obrusa.

Co dalej?

Chociaż przy stole zwykle spożywamy posiłki, nic nie stoi na przeszkodzie, by na co dzień ozdabiały go dekoracje. Jeżeli będą zawadzać, w każdej chwili możemy je przenieść i ustawić w innym miejscu. Jeżeli jednak naszemu stołowi czegoś brakuje, warto zdecydować się odpowiednią dekorację.

Wazony i świeczniki

Wazon przyda się w każdym domu. Może zdobić stół także wtedy, gdy nie mamy okazałego bukietu kwiatów. Zamiast nich sprawdzi się żywa gałązka krzewu lub pojedynczy kwiat. Możemy także zakupić podobającą się nam sztuczną dekoracje, którą ustawimy w wazonie, gdy nie będziemy dysponować żywymi roślinami.

Świeczniki natomiast będą prezentowały się dekoracyjnie w ciągu dnia, a wieczorami ustawione w nich świece rozjaśnią mrok naturalnym, ciepłym światłem. Niektóre dekoracje tego typu łączą w sobie funkcje wazonu i świecznika.

Kwiaty doniczkowe

Wśród kwiatów doniczkowych znajdziemy tak wiele gatunków, że z łatwością wybierzemy roślinę, której rozmiary pozwolą na ustawienie jej na stole. Dodatkową ozdobą będzie gustowna osłonka, w której ukryjemy donice.

Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.

Photo credit: Eveli Duarte / Foter / (CC BY-NC-ND 2.0)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Samochód na emeryturze jako ozdoba ogrodu

Spośród ciekawszych zastosowań, jakie znaleźć może nieużywany sprzęt mechaniczny, jest ogrodowy, nietypowy kwietnik. W jaki sposób zapewnić wysłużonemu samochodowi przyjemną...

Zamknij