Jak sprawić, by wnętrze pomieszczenia było ciepłe i przytulne

Contact An Agent

Ciepłe i przytulne wnętrze osiągnięte za pomocą odpowiedniego urządzenia pomieszczeń to marzenie niejednego z nas. Szczególnie w okresie nadchodzących świąt. Dziś podpowiemy kilka wskazówek, które pomogą Wam osiągnąć wymarzony efekt.

Wyposażenie wnętrza
Pierwsza zasada, która związana jest z ciepłym wnętrzem jest jego zawartość i wyposażenie. Puste pomieszczenie zawsze wyda się zimniejsze niż pomieszczenia wyposażone w różne elementy. Trzymając się tej zasady warto wstawić do pokoju wszelkie meble i elementy dekoracyjne. Atmosferę przytulności i ciepła stworzą zarówno obrazy oraz zdjęcia na ścianach jak i puszysty dywan na podłodze. Wyposażając wnętrze zwróćmy zatem uwagę na każdą płaszczyznę.  W przypadku elementów dekoracyjnych sprawdzą się świeczki (mogą być zapachowe), które dodatkowo oprócz wyjątkowego nastroju pod względem wizualnym dodadzą go pod względem walorów pozostałych zmysłów.

Zagrajmy kolorami
Wśród najcieplejszych barw, które należałoby zastosować w pomieszczeniach są odcienie czerwieni, brązu, koloru pomarańczowego oraz żółtego. Wymienione tutaj kolory dodadzą wnętrzu zarówno ciepła jak i energii. Barwy we wnętrzu mogą znaleźć się zarówno na ścianach jak i na pozostałych elementach pomieszczenia (meble, dekoracje). Unikajmy z kolei kolorów srebrnych oraz szklanych, które stworzą atmosferę zimna. Tym samym chcąc mieć wnętrze nowoczesne, którego symbolem jest m.in. kolor srebrny możemy mieć trudności z połączeniem go z chęcią posiadania wnętrza przytulnego.

przytulne wnętrze

Ciepło, cieplej, światło
Aby otrzymać ciepłe i przytulne wnętrze wymagana jest większa liczba źródeł światła. Lepiej więc w tym przypadku użyć wiele mniejszych świateł niż jedno większe. Ciekawie mogą wyglądać żarówki halogenowe dające białe lub niebieskie świtało, które w skupisku dodadzą wnętrzu przytulności. Po konkretne rozwiązania zapraszam na tę stronę.

Przeczytaj poprzedni wpis:
oświetlenie domu
Wiesz jak oświetlić dom?

Oświetlenie domu tylko z pozoru jest banalnie proste. W rzeczywistości to sztuka, którą trzeba opanować poprzez poznanie kilku ważnych zasad...

Zamknij