Łazienka w stylu minimalistycznym

Contact An Agent

Postanowiłam rozpocząć wpisy na tym blogu pomysłem na aranżację łazienki. Będzie to pomysł na łazienkę w stylu minimalistycznym. Często taka łazienka mylona jest z typową aranżacją dla małej łazienki, w której najzwyczajniej w świecie nie ma miejsca na to, aby ją napychać. Mylona, ponieważ najczęściej, w małej łazience, chce się jak najbardziej zagospodarować przestrzeń, żeby była ona jak najbardziej pojemna. Jest wiele elementów, które są w każdej łazience niezbędne. Są to sanitariaty (umywalka, wanna lub prysznic, toaleta i inne), a także pralka (którą ewentualnie można postawić w kuchni, jeśli jest tam dodatkowy zawór wody, czy podstawowe meble, w których można przechowywać ręczniki lub środki czystości. Na meble często już w małej łazience nie ma miejsca, a to one stwarzają dopiero możliwości do aranżacji łazienki w stylu minimalistycznym.

Tak, to meble są kluczowe, ponieważ to właśnie w nich możemy schować wszystko, co normalnie byłoby wystawione „na pokaz”. To właśnie w nich możemy trzymać ręczniki, żele pod prysznic, mydła. Wszystko to, czego aktualnie nie używa się. Tym charakteryzuje się ów minimalizm. Łazienka, a zresztą każde wnętrze, które charakteryzuje się minimalizmem, powinno sprawiać wrażenie pustego, wręcz ascetycznego. Minimalizm w łazience jest dość nowatorskim pomysłem, ponieważ jest to takie pomieszczenie, w którym najczęściej trudno zadbać o porządek, który jest niezbędnym wyznacznikiem minimalizmu.

Ważna jest również kolorystyka. Decydując się na styl minimalny, użyj dwóch, maksymalnie trzech kolorów. Niech łazienka nie krzyczy przepychem kolorystycznym. Dobrym rozwiązaniem jest użycie koloru białego i czarnego. Białe niech będą wszelkie sanitariaty i niektóre akcesoria łazienkowe. Czarna niech będzie podłoga, najlepiej połączona z bielą w postaci kafelkowej szachownicy. Ściany mogą być białe z czarnymi elementami. Wszystko to będzie się ze sobą doskonale komponować, co spowoduje, że będziemy się w naszej łazience czuć komfortowo.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Witam na moim blogu!

Witam na moim blogu, który jest poświęcony dekoracji wnętrz. Powstał on w celu podzielenia się moją dotychczasową wiedzą na temat...

Zamknij