Mała łazienka – wielkie możliwości?

Contact An Agent

I tak i nie. Mała łazienka może być w pełni funkcjonalna, ale tylko wtedy, jeśli rzeczywiście postaramy się o to, aby wykorzystać każdy milimetr. W innej sytuacji możemy mieć do czynienia z bardzo nieefektownym układem, który może znacznie utrudnić poruszanie się po łazience.

Jeśli mamy do czynienia z małą łazienką, właściwie nie mamy wyboru, musimy zaakceptować ten fakt i spróbować doprowadzić do tego, że będziemy mogli swobodnie z niej korzystać. Najczęściej trzeba również liczyć się z tym, że łazienka połączona jest z toaletą. Zmniejsza to jeszcze bardziej możliwość perspektyw.

Należy również zauważyć, że „mała łazienka” to pojęcie względne. Dla niektórych mała oznacza 12 metrów kwadratowych, podczas gdy niektórzy mają do dyspozycji jedynie 5-6 metrów. W takiej sytuacji w łazience montujemy tylko to, co jest naprawdę niezbędne. Będzie to wanna lub prysznic (prysznic zajmuje trochę mniej miejsca), umywalka (chociaż w ostateczności, gdy mamy wannę, możemy się bez niej obyć, mimo że to trochę utrudnia poruszanie się po łazience) oraz toaleta. Bez tych elementów nie możemy mówić o pomieszczeniu, który nosi nazwę łazienki. Jeśli zmieści się jeszcze pralka, to świetnie, ponieważ najprawdopodobniej w kuchni też nie masz na nią miejsca. I w tym momencie powierzchnia na podłodze bardzo często się kończy.

Dlatego właśnie należy zastanowić się nad zamontowaniem półek lub wiszących szafek. Wtedy otwiera się przed nami całkowicie nowa powierzchnia, która umożliwi nam przechowywanie wszystkich najważniejszych i wręcz niezbędnych elementów i sprzętów w łazience. Będziemy mogli do niej schować zarówno ręczniki, jak i środki czyszczące czy mydła, żele pod prysznic i wszystkie inne płyny. Nie można jednak przesadzać z wagą tych przechowywanych akcesoriów.

Koniecznie zadbaj o jasne ściany i podłogi. Jeśli Twoja łazienka nie jest widna i nie posiada żadnego okna, jest to element obowiązkowy, ponieważ jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie.

Pamiętaj, mała łazienka to nie taki koszmar, da się ją odpowiednio zaaranżować.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie dekoracje do salonu?

Jak sama nazwa domeny wskazuje, blog ten traktuje o dekoracjach. Wcześniej skupiłam się raczej na aranżacji wnętrz, jednakże nie da...

Zamknij