Modna łazienka czyli jaka?

Contact An Agent

Modne łazienki w 2012 roku są przede wszystkim minimalistyczne i funkcjonalne. Proste rozwiązania wydają się być najlepsze, a prostota wypiera przepych. Co więc nie jest na czasie?

Modne łazienki w 2012 roku są klasyczne i zdecydowanie bardziej minimalistyczne. W każdym sezonie obserwuje się wzrost zainteresowania naturalnymi i ekologicznymi rozwiązaniami. Oprócz dbałości o estetyczną funkcjonalność , by wypełnić modowe trendy łazienkowe z 2012 roku powinniśmy wybierać również sprzęty z ekologicznymi rozwiązaniami. Bez problemu znajdziemy już w sklepach baterie łazienkowe, które oprócz tego, że cechują się ładnym wyglądem, zużywają również mniej wody, a nawet  informują, że wykorzystaliśmy jej już za dużo i automatycznie odłączają dopływ wody. Warto również zwrócić uwagę na baterie sterowane fotokomórką.

Jeśli chodzi o najmodniejsze kolory łazienek to triumf wiodą odcienie ziemi, podkreślające związek z naturą. Są to beże,brązy, zielenie i błękity. Ostatni z kolorów do łazienkowej palety barw  na czasie dołączył dopiero w tym roku.

W 2012 roku wybieramy zdecydowanie łazienki wykończone kamieniem i drewnem. Materiały te stosujemy również w mniej typowych formach, w ofercie wielu sklepów znajdziemy bez problemu wanny czy umywalki wykonane z drewna. Przestrzeń łazienki warto jest wypełnić żywymi roślinami. Nie musimy się martwić, że w łazience bez okna rośliny nie przetrwają długo, wystarczy wybrać te gatunki, które są przystosowane do takich warunków. Ogromną zaletą kwiatów w łazience jest też to, że nie trzeba ich podlewać, wystarczy im wilgotne powietrze, które wytwarzane jest  w trakcie kąpieli.

W ekologiczny trend świetnie wpisuje się także oświetlenie LED-owe. Jego największymi zaletami jest energooszczędność i estetyka.  Za pomocą tego rodzaju oświetlenia możemy nadać pomieszczeniu zupełnie innego klimatu, zwłaszcza, że LED-y dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

Minimalizm w łazience podkreślimy za pomocą sprzętów o prostych liniach i opływowych kształtach. W tej roli wyśmienicie sprawdzają się klasyczne kabiny prysznicowe i wanny o geometrycznych kształtach.  Na ściany najlepiej sprawdzą się duże płytki (bez zbędnych zdobień) w dwóch lub trzech różnych odcieniach. Warto jest również zainwestować w spore szafki i jeśli jest to tylko możliwe pochować w nich wszystkie akcesoria łazienkowe.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakość wody jest ważna

Jakość wody jest ważna, jak sama woda. Nie zawsze jednak można całkiem pozytywnie ocenić jej smak i zapach. Wpływ na...

Zamknij