Najmodniejsze trendy w aranżacji salonu

Contact An Agent

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dzienny w swoim mieszkaniu? Jeśli w ciąż nie wiesz, na jaki styl się zdecydować z pomocą przychodzą Ci najnowsze wnętrzarskie trendy. Niektóre z nich na stałe weszły do wnętrzarskiej mody i wszystko wskazuje na to, że dzięki nim zaaranżujesz wnętrze o ponadczasowym charakterze.

Aranżacja pokoju dziennego to bardzo trudne wyzwanie zwłaszcza, jeśli brakuje ci doświadczenia w stylizacji wnętrz. Pokój dzienny jest wszak najbardziej reprezentacyjną częścią domu, a ponadto to właśnie w tym miejscu wypoczywasz. Dlatego tak właśnie ważne jest, aby był on urządzony naprawdę atrakcyjnie. Oto kilka pomysłów, jakie możesz wykorzystać w swoim salonie.

Minimalizm

Wbrew pozorom styl minimalistyczny nie oznacza wcale, że w aranżacji znajduje się po prostu niewiele dodatków i już. Aby pomieszczenie zyskało elegancję właściwą współczesnemu minimalizmowi w jego aranżacji trzeba umiejętnie zestawić ze sobą wszystkie elementy wyposażenia tak, aby tworzyło spójną i nieskomplikowaną całość. Meble oraz dodatki powinny być proste i najlepiej pozbawione zdobień. Kolorystyka w minimalistycznych wnętrzach również jest oszczędna. Taka stylizacja to skuteczna recepta na lekki i optymistyczny salon – nie ma tu bowiem nadmiaru ozdób, a wszystkie domowe sprzęty mają cechować się przede wszystkim funkcjonalnością. Jeśli marzy ci się salon w stylu minimalistycznym, na http://domifikacje.pl/metamorfozy/metamorfoza-minimalistyczny-salon/ możesz zobaczyć przykład znakomitej metamorfozy.

Niezawodne scandi

living-room-1597078_1280

Styl skandynawski niepodzielnie rządki nie tylko na salonach, ale ogólnie w aranżacji całych mieszkań. Białe ściany, jasne podłogi i naturalne dodatki sprawiają, że wnętrza urządzone w duchu stylu skandynawskiego są jasne i przyjazne. Salon  stylu skandynawskim powinien mieć optymistyczny charakter, co można osiągnąć poprzez łączenie bieli i szarości, a także uwzględnienie w aranżacji wnętrza poduszek dekoracyjnych, narzut i pledów w naturalnych barwach oraz dodatków w postaci efektownych grafik (koniecznie czarno-białych) oraz charakterystycznych roślin np. kwiatu pilea i sukulentów.

Funkcjonalny industrial

Wnętrza pełne szkła, betonu architektonicznego, cegły w naturalnym kolorze i tych charakterystycznych, pofabrycznych lamp to niezawodny znak, że mamy odczynienia ze stylem industrialnym. Jedną z najważniejszych zasad przyświecających temu trendowi jest funkcjonalność – meble i domowe sprzęty powinny mieć oszczędną formę i cechować się wygodą użytkowania. W pomieszczeniach industrialnych (o ich aranżacji np. tu: http://houseofsolutions.pl/chcesz-urzadzic-salon-w-nowoczesnym-stylu-postaw-na-minimalizm/) znakomicie prezentują się stare meble lub postarzane drewno, które efektownie kontrastują z cegłą, betonem i szkłem.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wnętrzarski recykling, czyli nowe życie starych przedmiotów

Stara drabina, puszki po przetworach, słoiki, a nawet opony samochodowe – wszystkie te przedmioty możesz z powodzeniem wykorzystać w aranżacji...

Zamknij