Stara szafa w nowym stylu

Contact An Agent

Stare meble szpecą twój pokój? A może masz ochotę na zmianę aranżacji wnętrza? Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe meble, a te stare nie są najwyższej jakości, to możesz trochę poeksperymentować na rupieciach. Nic nie stracisz, a możesz zyskać – świetny efekt i satysfakcję, że samodzielnie odnowiłeś szafę.

 

Najprostszym sposobem na nadanie starej szafie z okleinowej płyty nowego image’u jest jej oklejenie. Idąc po linii najmniejszego oporu, wystarczy kupić w sklepie specjalną okleinę do mebli, której użycie jest dziecinnie proste. Najpierw wymierza się odpowiedni kawałek okleiny i docina ją na wymiar szafy. Następnie odkleja się warstwę ochronną i przykłada okleinę do frontu mebla. Należy wygładzić powierzchnię ręką lub bawełnianą szmatką, aby usunąć pęcherze powietrza. Można do tego użyć czystego wałka do malowania ścian.

Okleina może być monochromatyczna lub we wzory albo deseń przypominający drewno. Jeśli to nadal za mało i chcemy stworzyć dziecku bajkowy klimat, to można na szafę nakleić naklejki dekoracyjne. Natomiast jeśli ktoś na odrobinę artystycznego zacięcia jest w stanie samodzielnie zaprojektować fototapetę. Autorski projekt dostarcza do punktu poligraficznego, gdzie specjalna maszyna wydrukuje naklejkę odpowiedniej wielkości.

Z kolei w przypadku, gdy nie chcemy, aby klej uszkodził drewnianą powierzchnię mebli, można pokusić się o ich pomalowanie. Najpierw ściera się warstwę lakieru drobnoziarnistym papierem ściernym lub szlifierką mimośrodową a później nakłada farbę lub bejcę.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kasetony sufitowe

Idealnym rozwiązaniem na urozmaicenie wyglądu naszego sufitu będzie zamontowanie na nim odpowiednich kasetonów. Możemy wybierać spośród ich wielu wzorów i...

Zamknij