Trochę zieleni w pomieszczeniach

Contact An Agent

Kolor zielony kojarzony jest głównie z harmonią, spokojem i roślinnością. Większość z nas zachowuje akcenty zieleni na zewnątrz w formie tradycyjnych ogródków bądź ewentualnie w pomieszczeniach w formie kwiatów w doniczkach. Jeśli chcemy zwiększyć akcenty zieleni w naszych pomieszczeniach warto pomyśleć o kreatywnych rozwiązaniach w tym zakresie. Poniżej prezentujemy na to kilka sposobów.

Zieleń w łazience

Jednym z miejsc, w których sprawdzą się zielone akcenty będzie łazienka. W tym miejscu zieleń może występować nie tylko w akcesoriach, ale również w kolorach na meblach. Ciekawym zastosowaniem jest zakupienie dywaniku będącego namiastką trawy! Miękkość wraz z wyglądem zieleni to idealne połączenie zawarte w tym pomieszczeniu.

zielony dywan

Zieleń w salonie

Zielonych akcentów w salonie można doszukiwać się w kilku miejscach. Zielonkawa może być pufa, zielone mogą być koce lub zielone mogą być zasłony.

zielona pufa
Najpopularniejszą formą są oczywiście kwiaty. By jednak wnieść trochę ciekawości do salonu można postawić tam miniaturowe drzewko bonsai (będące charakterystyczną cechą stylu ogrodów japońskich). Drzewko bonsai będzie wyglądać niezwykle estetycznie, a tym samym bardzo wyjątkowo.

bonsai

Niektórzy mogą pokusić się o zastosowanie drzewka w środku stołu lub innego mebla. To niecodzienna aranżacja z pewnością nada wnętrzu jeszcze bardziej unikalnego charakteru.

drzewko w stoliku

Mając wnętrze urządzone w stylu nowoczesnym można pomyśleć również o zastosowaniu designerskich mebli (akcentów) porośniętych trawą lub materiałem trawopodobnym. Zawsze bardzo dobrze wygląda połączenie biel i zieleń.

Zieleń w oświetleniu

Chcąc nadać naszemu wnętrzu wyjątkowego charakteru można użyć oświetlenia, które poprzez zielone obudowy/karnisze nada pomieszczeniu stonowane, zielone odcienie. Ich blask pozwoli zrelaksować się na długie, leniwe godziny.

zielona lampa

Zieleń to kolor harmonii, który obniża zgromadzony podczas przebytego dnia stres. Zieleń pomaga również stworzyć zdrowe środowisko, w którym będą żyli i rozwijali się nasi najbliżsi. Nowoczesne wykorzystanie zielonych akcentów z pewnością nada wyjątkowej atmosfery w pomieszczeniach naszego domu.

Czy któryś z pomysłów przypadł Wam do gustu?

źródło zdjęć: digsdigs.com

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybieramy łóżko do sypialni!

Jak wiadomo każdemu tak jak najważniejszy w jadalni jest stół, tak w sypialni najważniejsze jest łóżko. Jego wybór zależy od...

Zamknij