Usuwanie tapet

Contact An Agent

Z tapetami przez wiele lat użytkowania mogą dziać się różne rzeczy – zabrudzenia, odklejenia, dziury i inne uszkodzenia na pewno nie są obce posiadaczom wytapetowanych pomieszczeń. Co kilka lat warto również odmienić wygląd naszych wnętrz w celu odmłodzenia ich – i takie rozwiązanie jest najlepsze, ponieważ im starsza tapeta, tym trudniej jest ją usunąć ze ścian. Jeśli nie chcemy przeprowadzać w domu dużego remontu możemy zdecydować się również na pomalowanie starych tapet, co może pomóc naszemu wnętrzu w uzyskaniu niepowtarzalnego i intrygującego wyglądu.

Wyrównywanie ścian

Istnieją dwa sposoby na usunięcie tapet ze ścian. Pierwszym sposobem jest posłużenie się środkami chemicznymi do usuwania tapet lub specjalnym urządzeniem na parę. Do usuwania tapet może okazać się potrzebny również wałek z kolcami, który robi małe otwory w tapecie, dzięki czemu chemikalia lub para wnika w tapetę i rozpuszcza stary klej. Skrobak do tapet pomoże oderwać kawałki tapety.
Pierwszym krokiem w usuwaniu tapet jest dziurkowanie ich przy pomocy wałka z kolcami. Wałek z kolcami można uprzednio również zamoczyć w wodzie z rozpuszczalnikiem do tapet. Jeśli decydujemy się na użycie środka chemicznego do usuwania tapet, należy nałożyć go na tapetę dopiero po jej uprzednim podziurkowaniu. Płyn zostawiamy na tapecie przez okres czasu podany na opakowaniu. Pamiętajmy o tym, że płyny do usuwania tapet są bardzo mocnymi środkami chemicznymi, a podczas ich używania powinniśmy zadbać o dopływ świeżego powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Skrobakiem będziemy mogli podważyć poszczególne pasma tapety, co ułatwi nam znacznie odrywanie jej ze ścian. Dobrym substytutem skrobaka może być również szpachelka lub inne wytrzymałe i w miarę płaskie narzędzie. Może się okazać, że niektóre części tapety będą schodzić ze ścian bez większego problemu, zaś zrywanie innych będzie trudniejsze i trzeba będzie skrobać ścianę. To zadanie zdecydowanie ułatwi nam roztwór wody i mydła – z dobrze namoczonych ścian tapety odejdą bez większego problemu.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Optyczne powiększenie łazienki

W małych łazienkach można nabawić się klaustrofobii, a przecież powinno być to miejsce równoznaczne z miejscem odpoczynku i relaksu. Która...

Zamknij