Wybieramy dodatki do sypialni

Contact An Agent

Dobry i spokojny sen to podstawa. Ważne jest również to w jakich warunkach zasypiamy. Miejsce wypoczynku powinno być komfortowe i dostosowane do naszych potrzeb. Przy łóżku warto postawić nocną szafkę z miejscem na książkę, szklankę wody czy budzik.

Stolik na najpotrzebniejsze przedmioty w zależności od naszych gustów może być designerskim gadżetem, prostym drewnianym meblem, bądź po prostu wielkim, kartonowym pudłem. To wszystko uzależnione jest od tego jaki charakter chcemy nadać pomieszczeniu.

Efektownym dodatkiem w każdej sypialni będą poduszki jaśki. Możemy dobrać je pod kolor ścian,a cały pokój nabierze wyjątkowego charakteru. Do modeli mebli w wyrazistej barwie bardzo dobrze będą wyglądać jasne, pastelowe poduszki z kwiatowym motywem. W kobiecej sypialni sprawdzą się róże i beże w towarzystwie koronek i piór. Męski pokój ozdobi krata, odcienie zieleni i niebieskiego.Dziecięcy zaś jaśki z motywem bohaterów bajek i zwierzątek.

By nadać sypialni intymności warto jest zaopatrzyć się w dobre jakościowo, grube zasłony. Jest wiele szkół upinania i układania firan i zasłon. Można je dodatkowo związać dekoracyjnym sznurem, stworzyć tzw. drapowania. Modne są również rolety i żaluzje w różnych wzorach i kolorach, szczególnie  takie, które wykonywane są na specjalne zamówienie.

Oświetlenie to również bardzo ważny element sypialni. Lampki na stolikach nocnych tworzą atmosferę sypialni. Nie powinny oślepiać, a dawać miękkie światło które stworzy nastrój odpowiedni do wypoczynku. Aby  lampy w sypialni dobrze spełniały swoje funkcje, należy  pomyśleć o podłączeniu ich w kilku obwodach. Wczesnym wieczorem potrzeba oświetlenia jaśniejszego, krótko przed zaśnięciem -kojącego i  nastrajającego do snu. W sypialni świetnie sprawdzą się tzw. ściemniacze – montowane osobno we włącznikach naściennych lub umieszczone bezpośrednio w lampach.

Warto też dobrać miękki dywan, który ociepli podłogę szczególne w zimne i deszczowe noce.

Należy wyposażyć się również w drobne elementy dekoracyjne, takie jak: świece, budzik, ramki ze zdjęciami, ozdobne pojemniki na biżuterię czy inne drobiazgi. Unikajmy jednak  bibelotów, figurek i wszelkich dodatków, które mogą przeszkadzać i ograniczać przestrzeń.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Narzuta jak piękny egzotyczny welon

    Piękne szale, narzuty, koce, dywany. Materiały jak z bajki. Wracasz z egzotycznego kraju i głównie je przywozisz w swoim...

Zamknij