Wygoda i elegancja – pufy

Contact An Agent

Dziś chciałabym napisać parę słów o pufach, które ostatnio są coraz bardziej popularne, również na salonach. Tym razem dosłownie na salonach 🙂 Pufy są kuzynami niewygodnych krzeseł i ogromnych foteli. Mogą być idealnym złotym środkiem. Najbardziej nadają się do pokoju dziecięcego i do salonu. Mogłoby się wydawać, że są niewygodne, ponieważ nie mają oparcia i nie można im zapewnić stabilności. Nic bardziej mylnego. Już po chwili siedzenia zmienimy zdanie i stwierdzimy, że pufy są dużo wygodniejsze, niż standardowe krzesła. Dodatkowo, kręgosłup ułożony jest w nich w pozycji dużo bardziej komfortowej, dlatego nie męczy się, a plecy nie są krzywe. Wystarczy przypomnieć sobie, jak garbimy się siedząc na typowych krzesłach.

Dodatkowym plusem puf jest to, że są one mobilne. W każdej chwili możemy się odwrócić i nie musimy przy tym sterować całym meblem rysując podłogę, jak to jest w przypadku standardowego krzesła. Kolejnym plusem jest to, że możemy spokojnie schować pufę pod łóżko lub pod stół, gdy jest nieużywana. Dzięki temu zwiększamy przestrzeń w pomieszczeniu. Pufa w salonie może również pełnić funkcję socjalizacji. Siedząc na pufie i prowadząc rozmowę, możemy przybliżyć się do interlokutora, wzbudzając zaufanie i sympatię. W przypadku krzeseł i foteli jest to niemożliwe, ponieważ musimy dostosować się do rozmiarów tych mebli. Dlatego właśnie doskonale nadaje się do spotkań z przyjaciółmi.

Warto zatrzymać się na chwilę przy pokoju dziecięcym. Pufy wydają się być w tym miejscu idealnym rozwiązaniem, ponieważ kreatywne dziecko znajdzie multum zastosowań do zabawy i w innych celach. Dodatkowo, pufa nie posiada twardych obić i kantów, dlatego jest znacznie bezpieczniejsza od krzesła czy nawet fotela.

Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, jak wygodnie ogląda się na pufach filmy, czy czyta książki. W takiej pozycji można długo tkwić i nie czuć z tego powodu żadnego dyskomfortu.

Pufa, poza aspektem praktycznym i funkcjonalnym, może również spełniać funkcję dodatku do wnętrz. Jest idealnym meblem, które wtapia się w naszą aranżację wnętrza. Dopasuje się do każdego pomieszczenia, wystarczy jedynie wybrać odpowiedni kształt i kolor, a na pewno będzie się świetnie komponować z innymi elementami wystroju wnętrza.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zaaranżować pokój nastolatka

W poprzednim wpisie pisałam o tym, w jaki sposób zaaranżować pokój dla malutkiego dziecka. Co jednak, gdy zaczyna ono rosnąć...

Zamknij