Zmiana wystroju salonu

Contact An Agent

Salon to wizytówka domu, więc musi być idealnie urządzony. Spędzamy w nim dużo czasu, bo przeważnie tutaj oglądamy telewizję, przyjmujemy gości, pijemy popołudniową kawę i spędzamy czas z rodziną. Dlatego aranżacja salonu szybko może się „opatrzyć”. Zmiana wystroju może być gruntowna lub polegać tylko na kosmetycznych zabiegach upiększających.

 

Zupełna zmiana wystroju wnętrza wymaga dużego nakładu pracy i finansów, ale może przynieść znakomite efekty. Kominki zawsze kojarzą się z ciepłem domowego ogniska, dlatego salon to idealne miejsce na kominek. Jego instalacją powinien zająć się profesjonalista, bo kominek musi być dobrze podłączony do ciągu kominowego. W przeciwnym wypadku dym i dwutlenek węgla nie będzie odprowadzany na zewnątrz budynku, a to bardzo niebezpieczne.

Jeśli salon jest zbyt mały na kominek, można zupełnie zmienić anturaż pomieszczenia prze zmianę kolorystyki ścian. Najprostszym sposobem jest odmalowanie ścian. Tapetowanie jest bardziej wymagające, ale przynosi ciekawsze efekty, bo wybór tapet jest ogromny – kolory i wzory przyprawiają o zawrót głowy. Jednak nawet na pomalowanej ścianie można stworzyć coś ciekawego, na przykład wzór namalowany z szablonu. Można także stworzyć niesamowity efekt przez pomalowanie trzech ścian i wytapetowanie jednej, najbardziej wyeksponowanej ściany. Tapeta powinna być w tej samej tonacji kolorystycznej, ale być wzorzysta.

Jeśli duży remont nie jest nam na rękę, można nieco zmienić klimat wnętrza przez dodanie nowych elementów, takich jak poduszki na kanapę, lampy stojącej, nowych zasłon, kwiatów, zdjęć lub obrazów na ścianie lub wymianę dywanu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
drabiny
Dekoracja drabinami

Nie służą tylko do wspinania się i sięgania po pudła, stojące na najwyższej szafie czy po książki z - dosłownie...

Zamknij