Aranżacja salonu w stylu minimalistycznym

Contact An Agent

Dziś chciałabym napisać parę zdań o tym, jak w prosty sposób zaaranżować salon w stylu minimalistycznym. Jak sama nazwa wskazuje, minimalizm zakłada, że im mniej, tym lepiej. Nie trzeba jednak stosować najbardziej ascetycznych technik, polegających na całkowitym wyeliminowaniu mebli. Bardzo ważne w przypadku salonu w stylu minimalistycznym jest odpowiednie dobranie kolorów. Obowiązuje zasada, że im mniej kolorów, tym lepiej. Nie pozbywamy się zupełnie mebli i zestawów wypoczynkowych, ale dobieramy ich kolorystykę do ścian. Aby meble dobrze komponowały się ze ścianami, musimy wybrać farby jasne, w delikatnych kolorach.

Warto zauważyć, że na minimalistyczne wnętrza mogą sobie pozwolić tylko ci, którzy mają naprawdę duże mieszkanie lub dom, ponieważ przecież trzeba gdzieś przechowywać wszelką odzież, książki i inne elementy, które na co dzień są w salonach i sypialniach, a także są wyeksponowane na półkach i regałach.

Bardzo dobrze komponuje się minimalizm z modernizmem i całym aspektem nowoczesności. Świetnie będzie się prezentował duży telewizor na gołej ścianie, na której nie będzie się już znajdowało nic innego. Naprzeciwko niego może się znajdować zestaw wypoczynkowy w postaci kanapy i fotela oraz stolik dopełniający wnętrze. Jeśli wnętrze jest naprawdę duże, można również postarać się o dywan, który będzie się pod nimi znajdował. Nie można również zapomnieć o oświetleniu, które jest niezwykle ważne i może się doskonale komponować z resztą wnętrza lub wtapiać w tło tak, że nie będzie zwracało na siebie uwagi.

W minimalistycznym wnętrzu zrezygnujmy jednak z wszelkich wątpliwych ozdobników polegających na postawieniu wazonu na telewizorze lub szafce lub innych, nikomu niepotrzebnych figurek.

Przeczytaj poprzedni wpis:
remont
Gdzie znaleźć dobrego fachowca?

Nie wszystko w domu jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie. O ile z wymianą uszczelki przy cieknącym kranie, czy klamki w...

Zamknij