Gdzie znaleźć dobrego fachowca?

Gdzie znaleźć dobrego fachowca?

Nie wszystko w domu jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie. O ile z wymianą uszczelki przy cieknącym kranie, czy klamki w drzwiach wewnętrznych nie mamy problemu, o tyle zamontowanie brodzika, czy naprawa awarii sieci kanalizacyjnej może być już trudna. Nie ma rady, w celu naprawy usterki trzeba szukać fachowca. Ale gdzie, skoro tak często słyszy się o oszustach, którzy pobierali zaliczkę i znikali bez słowa?

Gazety codzienne

Wciąż dość dużą popularnością cieszą się ogłoszenia w gazetach codziennych, typu Wyborcza czy Dziennik. Są to zwykle krótkie informacje, zawierające numer telefonu, zakres i zasięg wykonywanych usług. Ich wadą jest fakt, że mogą się dość szybko dezaktualizować, w dodatku ilość informacji może odstraszać potencjalnych klientów. Takiego fachowca trudno jest też sprawdzić.

Specjalistyczne serwisy internetowe

W sieci co jakiś czas pojawiają się serwisy skupiające w jednym miejscu fachowców z różnych dziedzin. Sporą część użytkowników stanowią też potencjalni, jak i byli klienci, którzy mają możliwość oceniania jakości wykonanej pracy. Pozwala to na wyeliminowanie oszustów lub „fachowców”, którzy za horrendalną kwotę proponują np. położenie kafelek.

Forum Castoramy

Świetnym miejscem do znalezienia fachowca jest też zajrzenie na forum. Oprócz porad związanych z remontem i wyborem produktów, znajdziemy tu z pewnością informacje o usługach fachowców z różnych branż – od remontów, po prace hydrauliczne czy nawet budowę domu od podstaw. Zaletą takiego poszukiwania jest natychmiastowa weryfikacja oferty przez innych użytkowników forum, którzy być może korzystali z usług ogłaszającego się i polecą albo odradzą nawiązywanie z nim współpracy.

O tym na co zwrócić uwagę wybierając fachowca napiszemy następnym razem. W telegraficznym skrócie podpowiadamy, że nie tylko cena odgrywa tu dużą rolę. Jest jeszcze szereg innych czynników, po których można poznać, czy nawiązanie współpracy w ogóle ma sens.

Wybór nie jest łatwy, ale jeśli zrobimy to dobrze, mamy pewność, że wszystko będzie jak trzeba. Na końcu zaś spokojnie możemy udać się z fachowcem do sklepu budowlanego, zakupić niezbędne materiały… i zacząć remont

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Łazienka w stylu minimalistycznym

Postanowiłam rozpocząć wpisy na tym blogu pomysłem na aranżację łazienki. Będzie to pomysł na łazienkę w stylu minimalistycznym. Często taka...

Zamknij