Bolonia-stolica aranżacji wnętrz!

Contact An Agent

Wielu z nas, którzy interesują się aranżacją wnętrz lub po prostu chce odmienić wnętrze swojego domu szuka inspiracji. Próbuje ją odnaleźć wszędzie z różnymi efektami.
Często okazuje się, że aranżacja naszych marzeń niestety kosztuje zbyt wiele byśmy mogli ją wdrożyć w naszym domu. Ta natomiast, na którą nas stać nie różni się niczym specjalnym od zwykłej łazienki.

Wielu z ludzi twierdzi, że bardzo dobrym miejscem, gdzie można nie tylko podejrzeć ciekawe pomysły, ale i nauczyć się czegoś nowego są targi. Jest to impreza zrzeszająca najważniejsze i najlepsze firmy z danej branży. Wystawcom zależy na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony. W związku z tym bardzo często służą radą, pomocą i chętnie opowiadają o swoich produktach. Bez wątpienia zatem takie targi są ogromną kopalnią wiedzy.

Najważniejsze targi z branży wyposażenia domu i aranżacji odbywają się co roku w Bolonii. Ich pierwsza edycja rozpoczęła się już w 1982 roku i trwa aż do dziś. Impreza obejmuje nowości w wyposażeniu łazienek i kuchni, armaturę łazienkową, nowoczesne rozwiązania prysznicowe, meble i akcesoria łazienkowe oraz wszystko co jest związane z ceramiką.

Najbardziej oczekiwanymi wystawcami są zawsze włoscy producenci płytek, którzy przedstawiają nowe wzory mające być modne w przyszłym roku. Nie są to wyłącznie tradycyjne płytki ale i prawdziwe wzornictwo przekute w sztukę użytkową.

Każdego roku króluje inny rodzaj sztuki. Jednego roku jest to barokowy przepych lub rokoko innego minimalizm. Ten ostatni prezentował się właśnie w tym roku. Nie ma się zresztą co temu dziwić bowiem prostota i oszczędność opanowały niemal wszystkie dziedziny.

grecja w lazience

Modny w tym roku był również vintage widoczny w klasycznych płytkach cementowych oraz płytki doskonale imitujące drewno.
Nowości targowe to jednak nie tylko nowe materiały ale i nowe techniki ich wykonania. Producenci z zaciekawieniem przyglądali się zupełnie nowej technologii szkliwienia płytek czy odnowione technologie prysznicowe umożliwiające kąpiel pod prysznicem np. w pozycji leżącej.
Nowości zatem jest wiele. Każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie nawet jeśli mogłoby się wydawać że o aranżacji wie już wszystko.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Marzenia kierownika budowy

Kierownicy budowy nie mają łatwo, zwłaszcza, jeśli mowa o pojedynczych, mniejszych projektach. Ich zadaniem jest nie tylko nadzorowanie prac ekip...

Zamknij