Ozdoby choinkowe

Contact An Agent

Przyozdabianie choinki, czy całego domu na święta już dawno nie jest związane wyłącznie z tradycją panująca w danym miejscu, ale modą, którą proponują nam projektanci.

Co zatem jest modne i jak Polacy obecnie przystrajają domowe wnętrza?

Cieszy nas, że w ostatnich latach polska ręcznie malowana bombka wraca do łask. Jeszcze niedawno domowe ogniska zdobiła bowiem nie do końca związana z rodzimą tradycja choinka w jednym kolorze. Zazwyczaj był to kolor niebieski, czerwony, złoty lub srebrny. To jednak z wielobarwnym drzewkiem chyba najbardziej utożsamiamy wigilijne drzewko.

Polskie ręcznie malowane bombki, charakteryzują się wielością form i kolorów. Można spotkać bombkę w kształcie ptaszka, mikołaja, zwierzątka, czy zupełnie niespotykana figurkę anioła. Wiele takich elementów możemy wyszukać w sklepie Leroy Merlin.

Dowolność jest tak duża, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Co wyróżnia takie egzemplarze bombek?

lampki choinkowe
Przede wszystkim wyróżniają się ogromną starannością wykonania. Nawet najdrobniejsze elementy są bardzo dokładnie wykończone, błyszczące od dodatku brokatu. Choinka wypełniona takimi bombkami mieni się taką wielością barw, że trudno jest ogarnąć ją oczami.

Plusem takich bombek jest fakt, że właściwie możemy zamówić sobie dowolne kształty. Nie ma żadnych ograniczeń. Jeśli jesteśmy fanami piłki nożnej możemy w taki sposób udekorować naszą choinkę, jeśli marzymy o choince, na której połyskują kolorowe ptaszki, nic trudnego.

Warto także wiedzieć, że polskie firmy bardzo dobrze specjalizują się w wykonywaniu tego typu ozdób. O ich renomie świadczy fakt, że importują swoje produkty do innych państw, czasem bardzo odległych.

Oczywiście w nowoczesnych aranżacjach pojawiają się także drzewka minimalistyczne, nawiązujące do trendów nowego projektowania wnętrz. Zazwyczaj ograniczają się one wówczas do drzewek małego rozmiaru z minimalną liczbą złoconych elementów.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dekoracje na Święta

Nie da się nie zauważyć, że wielkimi krokami zbliżają się Święta. W sklepach możemy zaopatrzyć się w różnego rodzaju gotowe...

Zamknij