Dekoracje na Święta

Dekoracje na Święta

Nie da się nie zauważyć, że wielkimi krokami zbliżają się Święta. W sklepach możemy zaopatrzyć się w różnego rodzaju gotowe dekoracje, jednak część ozdób możemy wykonać samodzielnie.sklep

Przedstawiamy kilka propozycji na to, jak udekorować mieszkanie na Boże Narodzenie, aby wyglądało elegancko, estetycznie i odświętnie.

 1. Drzewko z bombek choinkowych – idealne rozwiązanie jeśli nie wiesz, co zrobić z nadmiarem bombek choinkowych, żal Ci wyrzucać stare albo po prostu masz ochotę zrobić coś kreatywnego. Świąteczne drzewko z bombek choinkowych będzie ładną ozdobą na okno, komodę a nawet świąteczny stół.

 Wykonanie:

1. Dostosuj gąbkę florystyczną wielkością do wnętrza doniczki. Wytnij ją i włóż w doniczkę.

2. Wbij kołek w kulę z gąbki florystycznej.

3. Usuń z bombek metalowe elementy, na których zawiesza się bombki.

4. Nałóż gorący klej na 'nóżki’ bombek a następnie przykładaj je do gąbki lekko je w nią wbijając. W ten sposób udekoruj całą kulę.

5. W przestrzenie między bombkami poprzyklejaj  (do ścianek bombek) małe kulki (np. sztuczną jarzębinę lub mini bombeczki).

bombeczki

6. Obtocz kołek wstążką. Na końcu – przy kuli zrób kokardę.

7. Wbij drzewko w gąbkę w doniczce. Możesz pokryć je sztucznym śniegiem w sprayu.

 2. Pomarańcze i mandarynki z goździkami – owoce te są typowo świąteczne. Ich zapach kojarzy się z Bożym Narodzeniem, dlatego warto go podkreślić charakterystycznym akcentem – goździkiem. Gotowe ozdoby możemy powiesić na choince lub położyć na talerzyku.

Wykonanie:

1. Zgromadź potrzebne owoce i wystarczającą ilość goździków (średnio jedno opakowanie starcza na jedną, dwie pomarańcze).

2. Zaplanuj wzór.

3. Goździki można wbijać bezpośrednio w pomarańczę. Dzieci mogą  mieć z tym problem, dlatego możesz najpierw porobić  dziurki  wykałaczką a następnie poprosić dziecko o włożenie goździków do  środka

4. Tak ozdobione owoce można zawiesić na choince (mandarynki) lub położyć np. na talerzyku. Na pewno będą roztaczać przyjemną woń.

3. Miniaturowe drzewko choinkowe z szyszki – do jego wykonania przyda się zwykła sosnowa szyszka. Takimi miniaturami możesz obdarować znajomych w pracy, jako symboliczny prezent bożonarodzeniowy lub poustawiać je w różnych miejscach swojego domu.

 szyszki

Wykonanie:

1. Pomaluj całą szyszkę na zielono (opcjonalnie na biało). Jeżeli chcesz by błyszczała, posyp ją delikatnie brokatem zanim farba wyschnie albo poczekaj aż farba wyschnie i posmaruj klejem wybrane końcówki szyszki posypując je brokatem.

2. Nakrętkę pomaluj na wybrany kolor, np. czerwony, złoty, srebrny czy brązowy. Następnie wysusz.

3. Przyklej szyszkę do nakrętki, która posłuży za stojak.

4. Zaopatrz się w dekoracyjne koraliki, kuleczki itd. a następnie wciskaj je pomiędzy rozłożone skrzydełka szyszki. Aby ułatwić sobie pracę z drobnymi elementami użyj pincety. Tak samo możesz wykorzystać drobne kwiatuszki, listki, kokardki itp. Zbyt małe elementy, które się nie trzymają, możesz przykleić.

4. Stroik – wykonanie tej dekoracji świątecznej jest niezwykle proste. Tego typu stroik wygląda jednak profesjonalnie i może być również doskonałym prezentem.

Wykonanie:

1. Posmaruj plastikową kulkę klejem a następnie za pomocą szpilki przymocuj do niej początek muliny. Zacznij owijanie.

2. Po owinięciu całej kuli, przyklej drugi koniec klejem i dodatkowo zabezpiecz  szpilką.

3. W miejscu jednej z wbitych szpilek zaaranżuj dekorację świąteczną (możesz do tego uzyć  szyszkę, listki, gałązkę, bombkę czy wstążkę).

4. Przyklej kompozycję.

5. Zrób z szerokiej wstążki efektowną kokardę i wkomponuj ją w dekorację tak, aby tworzyła ona zawieszkę ozdoby.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zaaranżować kawalerkę?

Aranżowanie małych wnętrz jest niezwykle trudne, gdyż możliwości jest niewiele. Kawalerka, to najmniejsze z możliwych do urządzenia mieszkanie. Trzeba mieć...

Zamknij