Co na okna w dziecięcych pokojach?

Contact An Agent

W pokoiku dziecięcym okno stanowi ważny element – rodzice wieszają kolorowe firanki, na szyby naklejają wesołe naklejki. Mali alergicy powinni mieć suplement okienny w postaci rolet lub żaluzji. Elementy te nie zbierają kurzu, nie gromadzą roztoczy, są łatwiejsze w zachowaniu higieny i utrzymaniu czystości w dziecięcym królestwie.

Co najważniejsze – okno musi być bezpieczne, umieszczone na odpowiedniej wysokości, osłonięte systemem ochronnym, uniemożliwiającym swobodne otwieranie, zamykanie. Blokadki zabezpieczają nie tylko drzwi i drzwiczki szafek, ale i ramy okien – pod żadnym pozorem nie wolno zostawić dziecka samego w pokoju, w którym znajduje się otwarte czy uchylone okno! W każdej chwili może skusić ono naszego malucha – nie powinien on mieć możliwości wdrapywania się na parapet i bawienia się uchwytami okna.

Okna dobrej jakości zapewniają niski współczynnik przenikania ciepła UV – energooszczędne okno chroni pokój przed utratą cennego ciepła, zapewnia też wnętrzu optymalną temperaturę. Ważna jest szczelność ram, nieprzepuszczanie dźwięków z zewnątrz – dzięki temu nasz maluszek będzie miał spokojny sen, niezakłóconą hałasem poobiednią drzemkę.

Okienka w pokoju dziecięcym powinny być wyposażone w nawiewniki higrosterowane. Dzięki automatycznej regulacji poziomu wilgotności, panującej w pomieszczeniu, pozwalają one na dopływ świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Klamka zamykana na kluczyk udaremni samodzielne próby otwierania okien, ciągnięcia za uchwyt.

Jeśli chcemy zwiększyć komfort pomieszczenia, zdecydujmy się na firany przepuszczające powietrze, wykonane z naturalnych surowców. Papierowe rolety nie są najlepsze – trudno je umyć, gdy się zakurzą i tylko regularne wytrzepywanie rolet oraz systematyczne pranie firan, zapewniam oknom świeży wygląd. Do tego pakiet dołącza też czysta szyba, przez którą nasz dzidziuś będzie oglądał świat. Oczywiście – w naszym towarzystwie i przy zachowaniu maksymalnych środków bezpieczeństwa. Liczy się domowe BHP oraz ładny wygląd i wygoda użytkowania.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie szukać dekoracji w sieci?

Najlepiej w wyszukiwarkę wpisać słowo ,,handmade" lub przejrzeć oferty tych e-sklepów, z których korzystali nasi znajomi, członkowie rodzin. Wiele młodych...

Zamknij