Co wiesz o dywanie?

Contact An Agent

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że dywan pełni rolę jednego z najważniejszych elementów dekoracyjnych w pomieszczeniach. Czasami za dużo czasu tracimy na myśleniu co na niego postawić, co powiesić na ścianie i jakich kolorów użyć. Dziś więc poświęćmy chwilę czasu i dokładniej poznajmy się z samym dywanem.

Na rynku dostępna jest ogromna liczba rodzajów dywanów. Są m.in. dywany klasyczne, shaggy, włochate, orientalne, etniczne, wełniane itp. Cechą charakterystyczną każdego z nich jest głównie ilość pęczków na metr kwadratowy. Im więcej pęczków się znajduje, tym oczywiście lepiej, przy czym już od 150 tys dywan staje się gładki i wyrazisty. Przykładowo dywan shaggy posiada ok 50 tys takich pęczków (wyjątkowo jest także puszysty), a dywan jedwabny może mieć ich ponad 2 miliony. Drugą wyróżniającą cechą wśród dywanów jest ich waga. Związana jest ona z liczbą pęczków, gdyż im dywan cięższy, tym wydaje się bardziej miękki a zarazem solidniejszy i masywniejszy. Trzecią rozróżniającą cechą wśród dywanów jest ich klasa. Istnieją cztery kategorie, 21, 22, 22+ oraz 23, które różnicują dywany od najmniej trwałych do najbardziej trwałych.

dywan
Można wyróżnić trzy główne grupy dywanów. Pierwsza grupa zawiera dywany tkane z włókien sztucznych, druga z włókien naturalnych, a trzecia będąca ich mieszanką. Do pierwszej grupy zaliczamy dywany polipropylenowe, poliamidowe, dywany akrylowe oraz dywany heat-set. W drugiej grupie znajdziemy dywany wełniane, jedwabne oraz bawełniane. W trzeciej grupie znajdą się wszystkie inne dywany, które wynikły poprzez połączenie włókien sztucznych i naturalnych.

Aby dywan jak najdłużej zachował swoje najpiękniejsze walory należy o niego odpowiednio dbać. W tym celu odkurzajmy go co kilka dni i raz na jakiś czas porządnie wyczyśćmy, dzięki czemu zapewnimy mu świeżość i doskonały wygląd na długie lata.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaką skrzynkę na listy wybrać?

Poczta tradycyjna, wbrew katastroficznym wizjom, ma się wciąż dobrze. Mimo że w naszych skrzynkach znajdujemy obecnie zdecydowanie więcej przesyłek reklamowych...

Zamknij