Jaką skrzynkę na listy wybrać?

Jaką skrzynkę na listy wybrać?

Poczta tradycyjna, wbrew katastroficznym wizjom, ma się wciąż dobrze. Mimo że w naszych skrzynkach znajdujemy obecnie zdecydowanie więcej przesyłek reklamowych i rachunków niż listów od rodziny i znajomych, to zawsze miło jest dostać kartkę od znajomych z wakacji. Tak czy inaczej obywatele mają obecnie obowiązek posiadania skrzynki pocztowej. Skrzynka na listy to bardzo miły dodatek, który ma wpływ na odbiór otoczenia naszego domostwa. Jednak decydując się na jedną,  konkretną, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Przede wszystkim jej wielkość – osoby, które dostają dużo przesyłek reklamowych i subskrypcji prasy drukowanej muszą mieć na uwadze, że nie opróżniana przez kilka dni, na przykład ze względu na wyjazd, może się szybko zapchać. A korespondencja ma to do siebie, że nie powinna leżeć na wierzchu. Inną kwestią jest dobranie stylu i wyglądu skrzynki do całości wystroju domu.

Skrzynki artystyczne

Często widzi się twory, które nie mają całkowicie nic wspólnego z całością aranżacji. Wtedy spełniają jedynie swoją rolę praktyczną – faktycznie można do niej wrzucić korespondencję, ale w żadnym razie nie będą elementem, na który ktoś zwróci uwagę i powie 'ale fajna, też taką chcę!’. Raczej narazimy się na to, że stanie się obiektem drwin, a w dobie, gdy każdy nosi aparat fotograficzny ze sobą niemal non-stop, może się okazać, że nasz wybór zostanie szeroko obśmiany – nie jest to nigdy zbyt przyjemne.

Nasz pęd do wszystkiego, co ekologiczne i przyjazne naturze zatacza coraz szersze kręgi. Nic zatem dziwnego, że powstał projekt skrzynki – po prawdzie niezbyt oryginalny – który zapewni naszej małej roślince odpowiednią ilość wody, w formie prawdziwego, naturalnego recyklingu. Inne zaś są źródłem nieustannego, dobrego humoru dla osób, które je mijają na co dzień. Wszystko zależy od naszego pomysłu i wrażliwości artystycznej.

Z kwestii technicznych warto jednak zadbać, by wyciąganie listów ze skrzynki było maksymalnie wygodne. Do takich czynności nie zalicza się z pewnością schylanie, w związku z czym musi być ona odpowiednio wysoka. Należy też pamiętać, żeby do korespondencji mieć dostęp z tyłu – mianowicie, aby wyciągnąć przesyłki nie trzeba było wychodzić za płot. Poniżej kilka ciekawych kształtów i projektów, które być może będą inspiracją dla niektórych z nas:

Kolorowe skrzynkiSkrzynka z kotem

Klasyczna skrzynka pocztowaSkrzynka ekologicznaWesoła skrzynka na listy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zasłony a wnętrze

Aranżacja wnętrza to nie tylko ściany, podłoga, sufit, meble i bibeloty. To również takie dodatki jak poduszki, narzuty czy zasłony....

Zamknij