Czy warto stosować taśmy led?

Contact An Agent

Taśma LED w aktualnych czasach jest bardzo często wykorzystywanym elementem stosowanym w oświetleniach domów, ale także w ogrodach. W związku z tym na rynku coraz częściej i więcej pojawia się różnego rodzaju modeli taśm. Jedną wspólną cechą każdej instalacji LED jest ich elastyczność – można ciąć ją na przykład nożyczkami.

Istnieje bardzo wiele modeli taśm LEDowych na rynku. Można je sprawdzić porównując rodzaje diod, jakie zostały użyte w taśmie – najsłabsze są te standardowe 3285 oraz około trzy razy mocniejsze 5050. Taśmy LEDowe wyróżnia się także ze względu na ilość diod, jakie zostały użyte na jeden metr taśmy – wyróżnia się taśmy posiadające 30, 60 oraz 120 diod LEDowych na metr taśmy.

Kolory taśmy LEDowej nie zawsze są jednokolorowe – wyróżnia się także te, które świecą na różne kolory. Pobór mocy, jaki pobiera taśma zależy przede wszystkim od ilości diod użytych, jak również od jasności generowanego światła. Długość taśm LEDowych jest standardowa – najczęściej spotyka się te o długości 5 metrów.

Wybierając taśmy LEDowe do naszego domu należy przede wszystkim kierować się parametrami światła oraz parametrami, jakie dana taśma oferuje. Taśmy LEDowe z niższej półki – i oczywiście w niższej cenie – pomimo zapewnieniom producentom o żywotności 50000 godzin będą prawdopodobnie ulegać wygaszeniu lub przepaleniu. Wygaszenie może nastąpić po kilku latach użytkowaniu, jak również i po kilku miesiącach. Kolejnym krokiem jest przeznaczenie taśmy LEDowej – od tego elementu zależeć powinna jasność taśmy oraz miejsca, w którym chcemy ją zastosować.

Jeżeli chcemy oświetlić np. blat w kuchni, schody na piętro powinniśmy użyć taśmy LEDowej o najwyższym poziomie jasności diod. Do podświetlenia np. mebli lub sufitu – czyli dekoracyjnego – użyć można słabszych diod.

Taśmy LEDowe są wyjątkowym narzędziem, dzięki któremu można nie tylko podświetlić ważne miejsca w domu, ale także zapewnić sobie oświetlenie do codziennych czynności. Można je wykorzystać do oświetlenia np. schodów dzięki czemu w nocy bezpiecznie można zejść z piętra na parter. Dodatkowo oświetlenie nad blatem kuchennym sprawi, ze wykonywane przez nas czynności wieczorem będą samą przyjemnością. Więcej w castorama.pl.

Przeczytaj poprzedni wpis:
regały na książki
Dekoracje, które wprowadzą do Twojego wnętrza odrobinę wiosny

Zimowa aura za oknem, bywa szczególnie męcząca w pierwszych miesiącach nowego roku kalendarzowego. Wówczas temperatury nieco wzrastają na plusie, a...

Zamknij