Dekoracje, które wprowadzą do Twojego wnętrza odrobinę wiosny

Dekoracje, które wprowadzą do Twojego wnętrza odrobinę wiosny

Zimowa aura za oknem, bywa szczególnie męcząca w pierwszych miesiącach nowego roku kalendarzowego. Wówczas temperatury nieco wzrastają na plusie, a nam powoli zaczyna się nudzić pochmurno-deszczowy krajobraz. Na wiosenne ocieplenie czekamy z niecierpliwością. Najpierw rozpoczynając jej przywitanie od aranżacji swoich domowych wnętrz.
Wiosna to jedna z ulubionych pór roku. To wówczas przyroda, ale również i my sami budzimy się do życia. Mamy zdecydowanie więcej energii do działania, chęci to wykonywania tych rzeczy, na które zimą albo nie mamy czasu, albo po prostu ochoty.

Wiosną chętniej tez wychodzimy na zewnątrz. Pogoda sprzyja spacerom, weekendowym wyjazdom oraz przejażdżkom rowerowym. Aby miło i chętnie przywitać wiosnę rozpocznijmy przygotowania od naszego domu. Wypełnijmy go niezbędnymi akcesoriami, odświeżmy kolory i zmieńmy ciężkie, grube materiały. Być może w ten sposób nasze wnętrza nieco się rozjaśnią, staną się początkiem wiosny w domowym zaciszu.

Kolory – pastele i słoneczny blask
Wiosną przede wszystkim oczekujemy więcej kolorów, poszerzenia się gamy barw. W domu warto wówczas wyjąć z szafy wszystkie te materiały, które są jasne, jaskrawe, pastelowe lub intensywnie czerwone, zielone, niebieskie, żółte. Wszystkie te barwy mocno kojarzą się z krokusami, tulipanami oraz zielona trawą – symbolami wiosny.
Kolory możemy przede wszystkim uaktywnić w dekoracjach. Kolorowe niech będą zasłony, prześcieradła oraz pościele. Barwny może być także obrus, poduszki, a także narzuta na łóżko.

Świeżość i naturalne wykończenie
W wiosennym klimacie z pewnością będą żywe kwiaty – cięte lub doniczkowe. Ale nie tylko. Wprowadźmy do wnętrza także świeże zioła, drewniane dodatki. Przy pomocy tych dwóch ostatnich możemy stworzyć bardzo okazały zielnik.

Wiosną odetchnijmy – pozbądźmy się z wnętrz ciężkich dekoracji oraz przytłumionych materiałów w kolorystyce zimowej. W pięknych i delikatnie urządzonych wnętrzach znacznie przyjemniej spędza się czas z ulubioną lekturą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie są sposoby dekorowania domu?

W naszym kraju drastyczne zmiany dekoracji domów czy mieszkań wciąż są swego rodzaju nowością, dlatego świadomość ludzi w tym temacie...

Zamknij