Dizajnerska i nowoczesna kuchnia

Contact An Agent

Ostatnio odchodzi się już od schematów narzucających nam, że kuchnia powinna być skromna i jedynie praktyczna. Dotychczas najlepiej było, jeśli ściany pokrywały kafelki, a w górnej  części farba, na podłodze był gumolit, a meble miały nudny kolor. Dość tego! Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędza się dużo czasu, więc jeśli my jesteśmy modni, to i nasza kuchnia powinna taka być. Czytając wiele porad dotyczących kuchni, uświadomiłam sobie, że nie zawsze trzeba słuchać babć, które mówią, że kuchnia nie ma być ładna, tylko użyteczna.

A może jednak design da się połączyć z funkcjonalnością? Wszystko zależy od tego, jakich rozmiarów jest nasza kuchnia. Sami zobaczcie:

Czyż nie jest piękna? Niestety w mieszkaniach rzadko można się spotkać z tak wielką kuchnią. Nie oznacza to, że mniejsza kuchnia musi być nudna.

Dużo mniejsza, ale nadal atrakcyjna, prawda? I to w dodatku bardzo funkcjonalna, gdyż wszelkie niezbędne meble kuchenne i akcesoria są rozłożone w bardzo praktyczny sposób.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest łączenie klasycznych kolorów (kolor drewna w różnych odcieniach, beże i brązy) z kolorami pastelowymi, co widać na powyższych zdjęciach. Nadają one kuchni żywego i nowoczesnego wyglądu.

Pamiętaj, że kuchnia musi być również praktyczna. Jeśli będziesz decydował się na rozłożenie poszczególnych elementów, pamiętaj, żeby między piecem a zlewem była co najmniej jedna szafka , na której można przygotowywać posiłki. Wtedy, w prosty sposób można szybko umyć sztućce, noże czy garnki, a także opłukać warzywa, które za chwilę wrzucimy do garnka stojącego na piecu. Dzięki takiemu ułożeniu można bardzo szybko i sprawnie poruszać się po kuchni. Dopiero na końcu, gdy kwestie funkcjonalności mamy rozwiązane, możemy zabrać się za dekorację kuchni.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak optycznie powiększyć wnętrze

Mieszkasz w małym mieszkaniu i wydaje Ci się, że mniejsze już być nie może? A może da się je zrobić...

Zamknij