Jak optycznie powiększyć wnętrze

Contact An Agent

Mieszkasz w małym mieszkaniu i wydaje Ci się, że mniejsze już być nie może? A może da się je zrobić nieco większe? Mowa oczywiście o optycznym powiększeniu. Poniżej znajdziesz kilka rad, dzięki którym w prosty sposób powiększysz (chociażby trochę) swoje pomieszczenia.

Zacznijmy od kolorów. Kolorystyka wnętrza zdecydowanie powinna być zachowana w jasnej tonacji. Pamiętajmy przy tym, by kolor sufitu był jaśniejszy niż kolor ścian. Warto również zostawić ok. 10 cm pasek w górnej części ściany w kolorze sufitu. Dzięki temu zyskamy wrażenie zwiększonego pomieszczenia. Z kolei w celu wydłużenia pokoju, warto zastosować pionowe paski. Bardzo prosto można je zrobić w ten sposób. W przypadku mebli, niech będą to kolory jaskrawe, których położenie będzie się wydawać w dalszej odległości niż jest w rzeczywistości. W sytuacji podłogi, niech zostanie ona jednolita. Najlepiej w jasnych barwach. Wszelkie wzory i dywany mogą jedynie pomniejszyć wnętrze. Tak samo jest w przypadku tapet – nie wybierajmy tych z małymi i pstrokatymi wzorami.

Optyczne powiększenie pokoju można również osiągnąć poprzez wyposażenie wnętrz w niewysokie meble. Jeśli jednak chcemy, by meble były naturalnych lub większych rozmiarów, skorzystajmy z kupna mebli na wymiar. Nie tylko idealnie dopasują się one do wymiarów wnętrza, ale także pozwolą optymalnie zagospodarować pomieszczenia.

We wnętrzach ważne jest także światło. Jego odpowiednia ilość nada wnętrzu wrażenie przestronności i pojemności. Aby optycznie powiększyć wnętrze zastosujmy kilka źródeł światła. Ich odpowiednie ustawienie sprawi, że pokój zyska na dodatkowej powierzchni. W związku z wpuszczaniem światła do domu warto również umieścić przy oknach przezroczyste zasłony.

Istotną kwestią jest również porządek. Starajmy się utrzymać mieszkanie w czystości.
Każdy dodatkowy śmieć lub rzecz nie na swoim miejscu zabierze nam cenne miejsce.

Ostatnim elementem są lustra. Dzięki odbiciu w nich części pomieszczenia, optycznie je powiększymy. Idealnym miejscem na lustro będzie ściana znajdująca się na wprost wejścia.

maly pokoj

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiosenne malowanie zaplanuj zimą

Mówi się, że najlepszym okresem na zrobienie remontu jest okres wiosenno-letni. Łatwo wtedy sprawić, by mieszkanie było regularnie wietrzone i...

Zamknij