Dlaczego warto kupić nowy pędzel?

Contact An Agent

Decydując się na remont mieszkania, zaczynamy zastanawiać się nie tylko nad tym, z jakimi kosztami musi się liczyć, ale także nad tym, na jakie kolory zmienimy ściany, czy lepsza będzie farba zmywalna, czy też raczej tapeta? Czy wcześniej musimy wygładzić swoje ściany, czy też mogą pozostać takie, jakie są? Zastanawiamy się również nad tym, czy potrzebne nam będą pędzle, wałki i inne narzędzia, czy też te, które mamy są jeszcze w dobrym stanie i możemy je wykorzystać po raz kolejny?

 

Pytań jest bardzo dużo, odpowiedź na nie jest bardzo ważna, i wpływa na to, jakie będą ostateczne koszty planowanego przez nas remontu. Z całą jednak pewnością najwięcej wątpliwości budzi zawsze fakt, czy na pewno musimy kupować nowe pędzle, wałki i inne narzędzia, tym bardziej, jeśli na pierwszy rzut oka, te które mamy w domu sprawiają wrażenie, że są w bardzo dobrym stanie. Zanim zrezygnujemy z ich zakupu, zwróćmy uwagę na kilka ważnych szczegółów.

 

Przede wszystkim upewnijmy się czy nasz pędzel ma wszystkie włosy, czy nie wychodzą one z niego łatwością, oraz czy po poprzednim malowaniu pędzel został bardzo dobrze wyczyszczony. Jeśli widzimy, że włosy z łatwością z niego wychodzą, wtedy z pewnością podczas malowania ścian będą na nich zostawać, co przełoży się na niezbyt dobry efekt. Warto więc chociażby z tego powodu zdecydować się na zakup nowego pędzla.

 

Natomiast jeśli chodzi o wałek, to upewnijmy się, że nie będzie on zabrudzał naszych ścian na inne kolory. Jeśli na gąbce, bądź też innym włóknie, z którego został wykonany wałek pozostały ślady poprzedniej farby, wtedy możemy być pewni, że niestety będą one widoczne także podczas nowego malowania. Jeszcze jeden niezwykle ważny aspekt powinien nas przekonać do tego, aby kupić nowe pędzle, wałki i inne narzędzia, z których będziemy korzystać podczas remontu (więcej w tym miejscu).

 

Każdego roku poprawia się technika ich wykonania, każdego roku producenci wprowadzają nowe rozwiązania, które mają sprawić, że wykonywanie poszczególnych prac będzie łatwiejsze, mniej męczące oraz bardziej dokładne. Jest to bardzo ważny argument, przemawiający za tym, aby przystępując do remontu zdecydować się także na zakup nowych pędzli czy wałków. W efekcie może się okazać, że remont zajmie nam mniej czasu niż początkowo sądziliśmy. Dlatego też nie zakładajmy, że nie kupimy nowego wałka, gdy tymczasem może się okazać, że jego zakup w bardzo dużym stopniu ułatwi nam malowanie ścian.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
niezbędne akcesoria
Narzędzia niezbędne do małych napraw i dekoracji

Czy lubimy dłubać wokół domu czy nie – trochę narzędzi musi się w nim znaleźć. Dlatego jeśli zabierasz się za...

Zamknij