Narzędzia niezbędne do małych napraw i dekoracji

Narzędzia niezbędne do małych napraw i dekoracji

Czy lubimy dłubać wokół domu czy nie – trochę narzędzi musi się w nim znaleźć. Dlatego jeśli zabierasz się za prace dekoracyjne albo wprowadzasz się do swojego własnego kąta, lub nie możesz liczyć na zewnętrzną pomoc w małych naprawach, przeczytaj tę listę i skompletuj swój własny ekwipunek. 

Skrzynka z narzędziami

Absolutna podstawa, ale mimo wszystko to tylko pojemnik; to to, czym go wypełnisz jest najważniejsze. Możesz kupić gotowy zestaw, albo skompletować własny. Na pewno wewnątrz musi znaleźć się:

  • Młotek, a najlepiej nawet dwa – jeden cięższy do rozbijania i lżejszy do wbijania. Szukaj modeli z solidnym, gumowym uchwytem.

  • Wkrętak, zwany śrubokrętem to podstawa instalacji wszelkich sprzętów, dobra wkrętarka nie zwalnia z jego posiadania. Zaopatrz się przynajmniej w jeden krzyżak i jeden płaski, najlepiej też abyś miał model z izolacją elektryczną.

  • Kombinerki, czyli szczypce uniwersalne. Narzędzie podstawowe, najlepiej jeśli przed wybraniem przetestujesz uchwyt w dłoni.

  • Klucz francuski lub żabka, ewentualnie zestaw kluczy. Czy będzie to uniwersalne narzędzie czy zestaw osobnych modeli lepiej się przygotuj – będziesz sporo przykręcał.

Oczywiście nie zaszkodzą cążki i prosta piłka do metalu. Ogólnie w kwestii narzędzi od przybytku głowa nie boli, jednak pilnuj by do Twojej skrzynki nie zakradł się chaos. 

co powinno znaleźć się w domu

Miara

Przynajmniej kilkumetrowa, zwijana, pomoże Ci w wyliczeniach. W zestawie z ołówkiem nie bez powodu widziana na pasie wszystkich fachowców. 

Wiertarka/wkrętarka

Przyjdzie sytuacja w której potrzebna będzie precyzyjnie nawiercona dziura w twardej powierzchni. Jeśli nie będą to ściany, na początek wystarczy ręczna wkrętarka z kilkoma końcówkami. Zadbaj o zapasowy akumulator i zawsze trzymaj przynajmniej jeden naładowany. Jeśli jednak zabierasz się za cięższą robotę, potrzebna będzie wiertarka, najlepiej udarowa. 

Poziomica

Czy to w wersji laserowej czy jako tradycyjna ręczna, będziesz musiał ustalić nieraz poziom i pion. 

Ostry nóż

Oczywiście do cięcia, ale także niezbędny do usuwania nadmiarów materiałów mocujących. Poza nim przyda się także nożyk do tapet. Uwaga na palce!  

Papier ścierny

Wbrew pozorom niezwykle przydatny do czyszczenia i gładzenia powierzchni drewnianych, najlepiej przynajmniej jeden arkusz o grubym i jeden o drobnym ziarnie. 

Drabina

Przydatna cały czas, koniecznie solidna i dająca swobodny dostęp. 

Przedłużacz

Nie zliczysz momentów w których przyda się ci się dostęp do prądu w oddalonym miejscu.

 

To oczywiście nie koniec przydatnych akcesoriów które powinny znaleźć się w Twoim domu, ale jeśli skompletujesz powyższą listę żadne dekoratorskie wyzwanie nie będzie ci straszne. Na stronie Castoramy znajdziesz wiele inspiracji. Ze względu na zbliżające się wielkimi krokami 17 urodziny marketu możemy spodziewać się wielu produktów w atrakcyjnych cenach.

 

Źródło zdjęć: http://www.sxc.hu/, flickr.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
salon
Najczęstsze wpadki aranżacyjne w Twoim salonie

Wpadki aranżacyjne zdarzają się nawet największym profesjonalistom. Jeśli jednak dotykają one bezpośrednio naszego salonu, czyli teoretycznie najważniejszego pomieszczenia w naszym...

Zamknij