Dobieramy odpowiednie drzwi wewnętrzne

Dobieramy odpowiednie drzwi wewnętrzne

Aranżując wnętrze, nie można zapomnieć o drzwiach. W jaki sposób wybrać najlepsze drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne – o czym pamiętać?

Każda przestrzeń w domu rządzi się swoimi prawami. Jeśli więc decydujemy się na wstawienie drzwi wewnętrznych, zadbajmy zarówno o ich estetykę, jak i funkcjonalność. Rodzaj pomieszczenia ma tu kluczowe znaczenie – inne drzwi bowiem wstawimy do łazienki, a inne na przykład do gabinetu. Warto przy tym pamiętać o walorach estetycznych – dobrze dobrane drzwi staną się wspaniałym dopełnieniem aranżacji wnętrza, zwłaszcza jeśli będą współgrać z meblami lub podłogą.

cabinets-426385_960_720

A co z ich funkcjonalnością?

Oprawa łazienkowa potrzebuje tuneli lub kratek wentylacyjnych. Drzwi do gabinetu mogą mieć właściwości wyciszające, by odizolować pomieszczenie od hałasów w dalszej części mieszkania lub domu. Tylko od nas zależy właściwe dopasowanie odpowiedniego modelu do pokoju, w którym będzie funkcjonował. Mnogość możliwości z pewnością każdemu pozwoli znaleźć coś dla siebie.

Użytkowanie drzwi

Kolejną ważną kwestią jest wygoda użytkowania drzwi. Ważne by dobrze się otwierały,  a to również zależy od właściwości pomieszczenia. Do wyboru mamy drzwi wewnętrzne lewe lub prawe. Ponadto w naprawdę małych pomieszczeniach warto zastanowić się nad drzwiami przesuwnymi lub harmonijkowymi.

Są one łatwe w montażu, charakteryzują się estetycznym „nowoczesnym” wyglądem, a przede wszystkim pozwalają na oszczędność miejsca. Jest to dobre rozwiązanie do małych pomieszczeń, w których skrzydło drzwiowe zajmowałoby miejsce. To też świetny pomysł na odgrodzenie wnęk użytkowych lub niewielkiego korytarza. Po więcej zobacz tutaj.

Jaki materiał?

Wybierając drzwi wewnętrzne, należy się zastanowić również nad materiałem, z którego mają być one wykonane. Na rynku obecnie królują drzwi z litego drewna, płyt klejonych warstwowo lub szkła. Każda opcja znajdzie zastosowanie w różnych aranżacjach. Drewno polecane jest tam, gdzie drzwi powinny być wytrzymałe i ponadczasowe. Szkło z kolei stanie się ciekawym dodatkiem do nowoczesnych wnętrz, wpuści też do pomieszczenia mnóstwo światła.

Jakąkolwiek podejmiemy decyzję, warto wybrać materiał, który sprawi, że nasze drzwi wewnętrzne będą trwałe i ładne. Spełnią więc wszystkie warunki, na jakich nam naprawdę zależy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
O czym pamiętać ozdabiając dom z zewnątrz lampkami?

Ludzie dzielą się na tych, którzy z dużym spokojem i dystansem podchodzą do tematu świąt, oraz na takich, którzy bardzo...

Zamknij