Dobrze urządzona sypialnia

Contact An Agent

Dom to nasze schronienie. Miejsce odpoczynku, zabawy, pracy, codziennego życia. Sercem domu nazywa się kuchnię, bo w niej się gotuje i zasiada porozmawiać przy kawie, rezygnując z wygodnej kanapy w salonie. Ale miejscem równie ważnym jest sypialnia, dlatego powinna być dobrze urządzona.

Co prawda w sypialni nie przyjmuje się gości, ale to nie znaczy, że można ją zaniedbać i urządzić pośpiesznie i byle jak. Właśnie dlatego, że sypialnia jest tylko dla nas i służy naszemu relaksowi, który powinien być jak najlepszy, powinna być urządzona starannie i przemyślanie. To bardzo ważne miejsce. Po ciężkim dniu każdy ma ochotę położyć się w wygodnym łóżku i zasnąć, by nabrać sił na następny dzień.

Sypialnia to nie tylko łóżko, ale jest ono bardzo ważne. Powinno być bardzo wygodne i odpowiednio duże. Najlepiej wypróbować je już w sklepie. Dobrze jest porównać kilka modeli, by wybrać ten najlepszy. Powinno też pasować do reszty rzeczy znajdujących się w pomieszczeniu i koloru ścian oraz podłogi. Jeśli w pomieszczeniu ma panować styl romantyczny, można wybrać białe łóżko i pościel w drobne kwiatki. Białe powinny być także szafki nocne, komody czy szafa. Ściany powinny być jasne, mogą mieć motyw roślinny. Jasne ściany pasują też do jasnych drewnianych mebli. Takie meble nadadzą wnętrzu naturalny charakter, a biel czy beż powiększą pomieszczenie optycznie. Meble w kolorze ciemnego brązu pomogą osiągnąć efekt elegancji. Ściany mogą być ciemne i połyskujące, tak jak w stylu glamour, tyle że tutaj lepszy efekt dadzą meble czarne. Dobór mebli i koloru ścian powinien zależeć od indywidualnych preferencji. Ważne, by kolor w sypialni działał na nas uspokajająco. Można go przełamać odpowiednią narzutą lub poduszkami dekoracyjnymi. Świetnymi dodatkami będą lampki nocne, miękki dywan lub welurowe ozdoby ścienne za pomocą, których można podkreślić charakter sypialni.

Jeśli ktoś lubi czytać w łóżku, przydadzą się kinkiety na wysuwanych ramionach. Dostęp do światła będzie łatwiejszy niż przy lampkach nocnych, z których w tym momencie można zrezygnować, a i na szafkach nocnych będzie więcej miejsca.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak sprawdza się biel w pomieszczeniach?

Co potrafi zdziałać biały kolor w pomieszczeniach? Czy jest on modny, czy kojarzy się jedynie ze sterylnymi pomieszczeniami?

Zamknij