Jak sprawdza się biel w pomieszczeniach?

Co potrafi zdziałać biały kolor w pomieszczeniach? Czy jest on modny, czy kojarzy się jedynie ze sterylnymi pomieszczeniami?

Biały kolor zastosowany we wnętrzach optycznie zwiększa ich przestrzeń. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim tym, że ściany pomalowane na ten kolor, jak i inne większe, białe powierzchnie, naturalnie odbijają światło, co zdecydowanie rozjaśnia całe wnętrze. To właśnie ten efekt daje nam wrażenie o wiele większej przestrzeni.

Wykończenie ścian na biało lub wprowadzenie białych lub bardzo jasnych elementów wyposażenia, sprawdzi się najlepiej w małych pomieszczeniach, które dzięki temu optycznie się zwiększą. Biel to ulubiony kolor mieszkańców Skandynawii. Upodobali sobie oni ten kolor w aranżacjach tak bardzo, że również u nas znane jest pojęcie „stylu skandynawskiego”, czyli takiego, który charakteryzuje się zimnym, jasnym klimatem.

Dodatkową cechą bieli jest elegancja, zmysłowość i świeżość. Poza tym, kolor biały od zawsze kojarzony był z czystością, stąd w aranżacjach wnętrz jego częste zastosowanie w kuchniach czy łazienkach. Biel pasuje do wszystkiego. W projektach sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach bardzo nowoczesnych, jak i tych zaaranżowanych w sposób tradycyjny.

Co zrobić, aby pomieszczenie w którym dominuje biel nie było zimne i sterylne? Możemy je „ocieplić” wprowadzając do wnętrza materiały takie jak drewno czy wiklina. Do tego wystarczy dobrać parę mocnych, kolorystycznych akcentów i wnętrze nabierze życia.

Czy biała może być podłoga? Najczęściej te rozwiązanie nie jest stosowane z jednej prostej przyczyny – taka podłoga musi się bardzo szybko brudzić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Poszukaj inspiracji na nowym forum Leroy Merlin

Dom to królestwo jego mieszkańców. Dlatego dbanie o niego jest dla nich tak ważne. Nie zawsze jednak jest to proste....

Zamknij