Duża łazienka? Duże możliwości!

Contact An Agent

Jeśli akurat wprowadziliśmy się do mieszkania, które ma przestronną, jasną łazienkę, dobrze będzie tę przestrzeń prawidłowo wykorzystać. Błędnie uważa się, że duża łazienka oznacza, że musi się w niej znaleźć dużo sprzętów, łącznie z suszarką, czy pralką, oraz mnóstwem szafek, które pomieszczą wszystkie „niezbędniki”. Trzeba jednak pamiętać, że duża przestrzeń sprawia, że łatwo możemy wpaść w pułapkę zagracenia pomieszczenia – a wtedy nie będzie ono ani miejscem relaksu, ani tym bardziej funkcjonalnym. Postaramy się przedstawić kilka praktycznych rad jak wykorzystać przestrzeń, aby powstała łazienka marzeń.

Jeśli do tej pory śnił nam się po nocach salon kąpielowy, a teraz nareszcie mamy na niego miejsce, to właściwie czemu nie? Ale powoli. Pamiętajmy, że przestronna łazienka ma wiele możliwości. Spokojnie możemy sobie pozwolić na stworzenie osobnej części, w której „schowamy” sedes, oraz takiej, która pomieści pralkę i suszarkę. I tu kolejne rozwiązanie. Niezbędny sprzęt można zabudować, co wręcz uniemożliwi „zagracenie” naszego salonu kąpielowego. Szafki z powodzeniem pomieszczą też rzeczy, których akurat nie używamy – dodatkowe ręczniki i kosmetyki, a także proszki d prania i płyny. Pozostałe niech zajmą miejsce w wiklinowych koszykach blisko wanny, najlepiej z hydromasażem, która pojawi się w centrum naszej łazienki. Jeśli tylko możliwe, zadbajmy o to, aby stanęła ona na podwyższeniu. Będzie to nie tylko efektywnie wyglądało, ale również sprawi, że wanna będzie jeszcze bardziej w centrum. Przestronny salon kąpielowy pomieści również kabinę prysznicową, która powinna znajdować się w niedalekiej odległości od wanny. Dość blisko drzwi wejściowych zamontujmy umywalkę, która będzie w zasięgu wzroku, i pozwoli na szybkie umycie rąk, bez pokonywania zbędnych „kilometrów”.

Kiedy uda nam się już odpowiednio rozplanować wszystkie elementy, musimy zadbać o dodatki. Glazura łazienkowa powinny współgrać z armaturą łazienkową, ta natomiast z całą resztą. Oświetlenie powinno być dość mocne i najlepiej rozproszone, aby docierało do miejsc „strategicznych”. Ten efekt można wzmocnić poprzez odpowiednie rozplanowanie luster.

Dobrze zaprojektowana łazienka sprawi, że będzie nie tylko funkcjonalna, ale będzie w niej można również odpocząć.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czego potrzeba do pięknego tarasu i balkonu?

Dekorację balkonów stanowi zazwyczaj kilka donic z pelargoniami, a taras kojarzy się z plastikowym zestawem ogrodowym w kolorze białym. A...

Zamknij