Funkcjonalna i przytulna kuchnia

Contact An Agent

Kuchnia jest dość specyficznym elementem w każdym mieszkaniu czy domu. Spędza się w niej dość dużo czasu, zwłaszcza robią to gospodynie domowe, które po prostu bardzo lubią gotować. Na wstępie tego wpisu dodam, że będzie on traktował wyłącznie o kuchni, a nie o kuchniach połączonych z jadalnią czy salonem. Z racji tego, że to miejsce, w którym znajduje się wiele niebezpiecznych urządzeń (piec gazowy, ciężkie patelnie, noże itp.) i trzeba się w nim sprawie poruszać, aby szybko i sprawnie sporządzić posiłek, wszystko musi być tak ułożone, aby jak najbardziej ułatwić gotowanie.

Jest kilka zasad, które mówią o tym, w jaki sposób w kuchni powinny być ułożone meble, jedną z nich jest to, że piec nie powinien znajdować się bezpośrednio przy zlewie, ponieważ jest narażony na zalanie. Między piecem a zlewem powinien znajdować się co najmniej jeden blat, który sprawi, że będzie tam można położyć na przykład umyte naczynia czy warzywa/owoce. Kolejną zasadą jest to, że na przeciwko pieca i zlewu powinien znajdować się blat, ponieważ znacznie ułatwia to przekładanie np. warzyw czy mięsa od razu do garnka lub na patelnię oraz do zlewu. Dzięki temu wystarczy, że się odwrócimy i nie będziemy musieli stawiać kilku kroków. Wszelkie tego typu zasady są dość umowne, elastyczne i mają po prostu na celu zwiększenie komfortu pracy. Najważniejsze jest jednak to, aby czuć się w kuchni swobodnie i poruszać się intuicyjnie. Jeśli w taki sposób ustawimy sprzęty i meble, że będziemy mogli robić krok w jedną i drugą stronę, aby przygotować posiłek, na pewno znacznie zwiększy to szybkość przygotowywania posiłków.

Warto również zamontować w kuchni elementy, na których będzie się przechowywało na przykład przyprawy, czy inne produkty często używane w kuchni, które powinny być pod ręką.

Finalnie warto dodać, żeby nie zmieniać rozstawu mebli w kuchni, a także ich wnętrz zbyt często, ponieważ za każdym razem trzeba będzie się na nowo „uczyć”, gdzie się coś znajduje.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Aranżacja salonu w stylu minimalistycznym

Dziś chciałabym napisać parę zdań o tym, jak w prosty sposób zaaranżować salon w stylu minimalistycznym. Jak sama nazwa wskazuje,...

Zamknij