Jak wybrać lustro?

Jak wybrać lustro?

Lustro to jeden z elementów podstawowego wyposażenia domu. Jego historia sięga epoki paleolitu. Początkowo szlifowane było z kamienia i z polerowanego metalu np. brązu, ołowiu lub srebra. Obecnie jego formy nie tylko odbijają ludzkie sylwetki lecz są także znaczącym elementem dekoracyjnym każdego domu. Jak zatem dobrze wybrać lustro i jak prawidłowo ulokować lustro w mieszkaniu?

Jak wybrać lustro?

Wybierając lustro, zwróćmy uwagę na to, by nie posiadało żadnych zniekształceń, głównie jeśli chodzi o odbicie obrazu. Dobrze obejrzyjmy lustro z każdej strony przypatrując się, czy nie ma również żadnych pęknięć (zarówno na tafli lustra jak i jego ramie).  Dobre lustro powinno mieć także solidy haczyk, za którego pomocą przywiesimy je do ściany.

Obecnie, lustro możemy wybrać pośród ogromnej liczby jej form i rodzajów. Oprócz lustra o tradycyjnej funkcji warto wybrać także do mieszkania lustro dekoracyjne. Warto zaznaczyć, że wybierając lustro dekoracyjne nadamy naszym wnętrzom nowego, głębszego i wyjątkowego znaczenia.

Gdzie powiesić lustro?

Po pierwsze, należy uświadomić sobie, że lustro to element, który może optycznie powiększyć pomieszczenie.  Odbywa się to poprzez odbijanie widzianej powierzchni. Przykładowo, lustro umieszczone na ścianie pomiędzy oknami da wrażenie podwojenia dane powierzchni pokoju. Z kolei zawieszając lustro na ścianie korytarza optycznie do poszerzymy. Jeśli mamy mniejsze pomieszczenie, które chcielibyśmy „powiększyć” np. niewielką łazienkę, należy umieścić większe lustro na wprost wejścia.

jak wybrac lustro

Gdzie nie wieszać lustra?

Lustra nie jest dobrze umieszczać naprzeciwko drzwi wejściowych. Korytarz wyda się zbyt głęboki, a według Feng Shui tak powieszone lustro oznacza odbijanie się płynącej do mieszkania energii, co zdecydowanie źle wpływa na mieszkańców.  Feng Shui mówi także o nieustawianiu lustra naprzeciw łóżka w sypialni, gdyż sprawi, że rano będziemy niewyspani.

Lustro a oświetlenie

Poza tym lustro może rozświetlić mieszkanie. Odbijając światło rozjaśnia ciemne zakątki pokoi.  Ustawiając lustro pamiętajmy, by było umieszczone tak, by padające na nie światło było równo rozpraszane.

Na jakiej wysokości powiesić lustro?

Jeśli lustro ma odbijać nasze całe ciało, najlepiej jest powiesić lustro na wysokości 1,70m.

Nie da się ukryć, że lustro jest elementem, które każdy z nas ma w mieszkaniu. Jego odpowiedni wybór i ulokowanie zapewni mieszkańcom pozytywną energię oraz trafniejszą aranżację mieszkania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
tapeta
Kolorowy świat dziecka

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało jak najbardziej komfortowe warunki rozwoju. Urządzając pokój dla malucha rodzice kierują się funkcjonalnością...

Zamknij