Jak zaaranżować kawalerkę?

Jak zaaranżować kawalerkę?

Aranżowanie małych wnętrz jest niezwykle trudne, gdyż możliwości jest niewiele. Kawalerka, to najmniejsze z możliwych do urządzenia mieszkanie. Trzeba mieć bardzo dobre pomysły, by zaprojektować je w taki sposób, żeby wygodnie się w niej mieszkało.

Jeśli kawalerka jest jeszcze nieumeblowana, to jesteśmy szczęściarzami, gdyż to co wstawimy do mieszkania zależy tylko od nas i za pomocą dobrych pomysłów sprawimy, że mieszkanie będzie zarówno pięknie się prezentować, jak i dobrze nam służyć.

Jednopokojowe mieszkanie oznacza nic innego, jak maleńką przestrzeń, więc należałoby ją powiększyć. Jeśli kuchnia odseparowana jest od pokoju ścianą działowa, to warto byłoby się jej pozbyć. Połączenie takie daje zupełnie inny wymiar mieszkania , więcej przestrzeni i więcej możliwości aranżacyjnych.

Otwarta kuchnia zawsze jest sprawdzonym pomysłem w małych mieszkaniach. W tym wypadku alternatywą dla kuchni powinien być aneks kuchenny. Doskonale sprawdzi się ciąg szafek zarówno wiszących, jak i stojących. Dobrym pomysłem jest nie zastawiać całej ściany szafkami. W zależności od tego, jaki ma wymiar, jeśli jest możliwość, to warto wyegzekwować około dwóch metrów na kącik do pracy. Jeśli nie zmieści się tam żaden stolik, to dobrym pomysłem będzie zastosowanie przedłużonego blatu z szafek kuchennych. Nad nim można powiesić atrakcyjną półkę zbliżoną kolorystycznie, czy stylem do mebli kuchennych.

W kawalerce nie ma miejsca na większą ilość mebli, więc trzeba zredukować je do minimum i postarać się o te, które będą jak najbardziej funkcjonalne. Najlepiej sprawdzają się w takim wypadku składane sofy, z miejscem na pościel, rozkładany stół i regały zamiast segmentów, czy komód. Jeśli brakuje miejsca na ubrania, a metraż nie pozwala na dodatkowe meble, to dobrym rozwiązaniem są szafy wbudowane w ścianę, koniecznie z przesuwanymi drzwiami.

posciel

W takich szafach schowa się wszystko, od ubrań, po pościel, ręczniki i tego typu rzeczy.
Kolorystyka niewielkiego wnętrza zawsze powinna być jasna, gdyż to powiększa wnętrze optycznie. Niekoniecznie trzeba stosować białe kolory. Dorze sprawdzą się odcienie bieli, jasne odcienie szarości, odcienie kremu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jesienne inspiracje

Przede wszystkim zaprośmy kolory jesieni do naszych domów – intensywne barwy to już standardowa propozycja dla tych, którzy mają ochotę...

Zamknij