Jak zachować porządek w łazience?

Contact An Agent


W łazience zawsze mamy część rzeczy, które niekoniecznie chcielibyśmy pokazywać innym. Niestety często też jest tak, że nie mamy ich gdzie schować, ponieważ podczas projektowania wnętrza zapomnieliśmy o tym pomyśleć.

  • Do rzeczy niekoniecznie godnych pochwalenia się gościom w łazience na pewno zalicza się: wszelkiego rodzaju płyny do mycia, proszki, mleczka do szorowania, płyny WC,
  • brudna bielizna,
  • kosmetyki – oczywiście część musi pozostać na wannie, czy w okolicy prysznica (jak żele pod prysznic, płyny do kąpieli, szampony, odżywki do włosów), część jednak tylko niepotrzebnie wprowadza bałagan (kosmetyki kolorowe, pianki do włosów, lakiery)
  • środki higieniczne – podpaski, wkładki, patyczki do uszu, waciki itp.

patyczki

Jest tego troszkę. Dlatego dobrze jest oprócz mebli do kuchni pamiętać także o meblach do łazienki.
Obecnie w ofercie jest ich wiele. Można znaleźć bardzo tanie rozwiązania i nieco droższe. Najtańsze są plastikowe szafki lub stojaki, na których możemy położyć skrzynie na wymiar. Droższe są meble z drewna lub innych tworzyw. Zazwyczaj zabudowane, z drzwiczkami tak by móc utrzymać wszystko w ładzie.

Najnowszym trendem w meblach łazienkowych jest szafa pod zabudowę wypełniająca niemalże całą powierzchnię ściany. W takiej szafie powinniśmy zmieścić wszystko: ręczniki, kosmetyki, bieliznę, środki czystości, a nawet pralkę. Dzięki temu wszystko mamy w jednym miejscu w jednej aranżacji.

balagan w lazience

Wybierając meble do łazienki poradźmy się osób w sklepie co byłoby najlepsze dla nas. Chodzi o to by dopytać jakie meble wybrać do małego pomieszczenia, a jakie do większego. Co ważne tak jak małe łazienki są bardziej podatne na wilgoć, tak i niektóre meble bardziej chłoną wszystko, co mokre. Dlatego w mniejszych wnętrzach dochodzą dodatkowe wytyczne do rozpatrzenia.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozrywka w starym stylu
Styl vintage – jak zacząć?

Decydując się na wystrój domu, powinniśmy wybrać jeden styl wiodący. Choć dekoratorzy wnętrz dopuszczają jego późniejsze modyfikacje, wpływ tego jedynego...

Zamknij