Jakie kwiaty wybrać na balkon?

Contact An Agent

Może się wydawać że kwiaty balkonowe do domena mieszkań w blokach. Jednak w domach jednorodzinnych kwiaty doniczkach pojawiają się na parapetach czy w skrzynkach w ogrodach. Dlatego też bardzo często stajemy przed wyborem – jakie kwiaty będą się najlepiej prezentowały w doniczkach?

Zazwyczaj zależy nam aby kwiaty które wybierzemy na balkon i taras były nie tylko ładne, ale również trwałe i jak najdłużej były ozdobą naszego domu. Trzeba jednak pamiętać, że kwiaty balkonowe, podobnie jak każde inne, wymagają nieco uwagi. Nie można liczyć na to że wystarczy im podlewanie przez deszcz i trochę słońca. Przy niewielkim nakładzie sił jesteśmy jednak w stanie zamienić nasze parapety w piękne miejsca, a na nasze balkony sąsiedzi będą patrzeć z zazdrością.

kwiaty balkonowe

Najczęściej na naszych balkonach pojawiają się pelargonie, begonie oraz surfinie. Są to kwiaty które najlepiej sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych i dobrze radzą sobie ze zmianami pogody. Jednocześnie są przepiękne, a ich kolorowe i dorodne kwiaty przyciągają wzrok. Dobór roślin na balkon i parapet w dużej mierze powinien zależeć od ich umiejscowienia. Balkony zlokalizowane na stronę południową szybko się nagrzewają i są bardzo nasłonecznione. Jeżeli mamy okna na południe, to powinniśmy wybrać kwiaty które lubią dużo słońca. Jest mnóstwo kwiatów preferujących takie ciepłe, słoneczne stanowiska – bardzo dobrze rosną w takich warunkach bratki, aksamitki, pelargonie. Oczywiście zasada ta działa w dwie strony – na balkony które nie są nasłonecznione powinniśmy dobrać kwiaty cieniolubne. Dobrze sprawdzą się tutaj fuksje, konwalie i fiołki.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na uprawę kwiatów balkonowych (np. takich), to należy również pamiętać o ich nawożeniu. W domowych warunkach najprostszym sposobem jest zakup gotowego nawozu wieloskładnikowego. W sklepach ogrodniczych dostępne są specjalne mieszanki dla roślin balkonowych. Zazwyczaj dodaje się je do wody którą podlewamy kwiaty. Trzeba pamiętać, aby ściśle trzymać się dawek podanych na opakowaniach, aby nie przesadzić z ilością nawozu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
dekoracja kuchni
Dizajnerska i nowoczesna kuchnia

Ostatnio odchodzi się już od schematów narzucających nam, że kuchnia powinna być skromna i jedynie praktyczna. Dotychczas najlepiej było, jeśli...

Zamknij