Kobieca łazienka

Contact An Agent

kobieca łazienkaKtóra z nas nie marzy o łazience tylko dla siebie? Niestety – akurat ten przybytek zwykle musimy dzielić z innymi… Puśćmy jednak na chwilę wodzę fantazji i wyobraźmy sobie, że możemy urządzić ją nie licząc się z potrzebami innych domowników (a zwłaszcza tych płci męskiej).

Zfeminizowana łazienka niekoniecznie musi być w różowym kolorze, choć trudno nie przyznać, że ta barwa najlepiej podkreśla romantyczną, kobiecą naturę. W każdym bądź razie wnętrze powinno być jasne i przestronne, ozdobione detalami, które akcentują jego indywidualny charakter. Mogą to być np. ulubione obrazy na ścianach czy fotografie szczególnie bliskie naszemu sercu. Wnętrze ożywią z pewnością odpowiednie kwiaty – do łazienek wprost idealnie nadają się papirusy, paprocie oraz storczyki.

Chyba nikt nie zaprzeczy, że kobieca łazienka nie może obejść się bez lustra (może w stylowej ramie?) – koniecznie dużego i dobrze podświetlonego. Takie lustro nie tylko ułatwi robienie makijażu, ale też optycznie powiększy wnętrze. Zresztą nie musimy ograniczać się do jednego lustra – można je też zamontować na łazienkowych szafkach.

Jeśli chcemy stworzyć w łazience niepowtarzalny klimat, to nie żałujmy sobie świec, które łagodnie rozproszą światło. Pomieszczenie subtelnie rozjaśnią nawet błyszczące baterie łazienkowe oraz półki z halogenami. Zapachowe świece przydadzą się oczywiście podczas odprężającej kąpieli w dużej wannie. Warto także zarezerwować wokół niej trochę miejsca na olejki eteryczne i wonne płyny do kąpieli.

Łazienka powinna być również wyposażona w wiele półek, szafek, skrytek i schowków, w których zmieszczą się wszystkie kosmetyki i przybory. Szafki muszą być szczelne, by nasze cenne pudry i pomadki nie psuły się tak szybko pod wpływem wilgoci. Nie zaszkodzi też zamontować kilka dodatkowych wieszaków na ubrania.

Lecz nawet jeśli nie mamy łazienki tylko dla siebie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by mimo wszystko była ona dla nas – kobiet –miejscem relaksu i poprawy nastroju.

Fot. http://www.flickr.com/photos/whitney-segura/6611398035/sizes/s/in/photostream/

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bolonia-stolica aranżacji wnętrz!

Wielu z nas, którzy interesują się aranżacją wnętrz lub po prostu chce odmienić wnętrze swojego domu szuka inspiracji. Próbuje ją...

Zamknij