Kolory na wiosnę

Contact An Agent

W tym wpisie pragnę zamieścić kilka inspiracji, które szczególnie wpadły mi w oko po przejrzeniu katalogów proponujących aranżacje domów na wiosnę. Postarałem się wybrać coś urzekającego dla łazienki, kuchni, pokoju gościnnego oraz sypialni.

Gdzie eksperymentować z kolorami?

Jeżeli obawiasz się użyć jasnych błękitów, lazurów, czy seledynów w swoim domu, a zawsze się nad tym zastanawiałeś możesz spróbować w miejscu nieco odizolowanym, by w razie czego nie zepsuć kompozycji całego domu. Proponuję wykorzystać do tego łazienkę. Niezależnie od jej wielkości, kolory te świetnie się tam nadają, a poza tym możesz je różnie tonować.

Możesz nadać jej naprawdę jaskrawych odcieni, bądź połączyć z bielą lub lekko ociemnić, pomieszać z głębokim niebieskim lub granatem.

Do pomieszczenia zawierającego takie kolory przydatne będą owalne i okrągłe bryły – najlepiej służą tu wazony, owalne wanny lub zaokrąglone kabiny prysznicowe.

Odrobina różu

Chcąc uczynić mieszkanie spokojnym, idealna pani domu może zechcieć połączyć róż z bielą. Kolory te wcale nie muszą dominować w przestrzeni – są na tyle silne, że i tak się podkreślają. Warto wspomnieć, że biel jest zasadna w użyciu głównie wtedy, kiedy wszystko inne jest barwne. Tak więc jeżeli posiadamy neutralnie białe ściany i wstawimy do salonu biały stolik stanie się on transparentny. Natomiast gdy część ścian będzie różowa, stolik będzie podkreślał wypełnienie kolorem.

Kolorowe naczynia w śnieżnobiałej kuchni

Są jak kwiaty. Idealnie biała kuchnia podkreśla obecność wszystkich przedmiotów, jakie się w niej znajdują, o ile posiadają dość intensywny kolor. Kolorem warto opatrzyć też obicia mebli – krzeseł, lamp, rączki od szafek i inne detale. Ciekawe jest również komponowanie dekoracji z białym wypełnieniem obiektów i kolorowym tłem – podkreślą one żywą relację z całą kuchnią.

bez

Zieleń wczesnej jesieni

Do sypialni warto dać uspokajające kolory – delikatną zieleń. Uzupełnią ją obrazy lub dekoracje wiosennych ptaków (są jak najbardziej na czasie), albo kwiatów. Atrakcyjny będzie bez – wypełni pokój intensywnym zapachem, ale należy pilnować by nie zrobił się stary

Zdjęcia: babeczkaa.blox.pl, foter.com

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zabrać się do remontu domu?

Chcąc zabrać się do nowego zaaranżowania mieszkania, czy do remontu warto podjąć stosowne przygotowania – czas wykorzystany na przemyślenie wszystkich...

Zamknij