Kuchnia bardziej „modern”

Contact An Agent

Planujesz generalny remont kuchennego pomieszczenia, ale masz już dość standardowych rozwiązań? Czas więc na zmiany! Zobacz, jak przemienić swoją kuchnię w naprawdę nowoczesne i stylowe wnętrze.

Interesującym pomysłem jest wyłożenie ścian transparentnymi, szklanymi taflami (pod którymi może się znajdować np. surowy kamień). Możesz się też zdecydować na barwione szkło w dowolnym kolorze – kto powiedział, że nowoczesna kuchnia musi być sterylna i monochromatyczna?

Takie szklane tafle można montować za pomocą śrub, przykleić, bądź włożyć do specjalnych, metalowych ram. Inna propozycja to ściana wyłożona wspaniale odbijającą światło blachą kwasoodporną, która wprost idealnie pasuje do industrialnych wnętrz.

Nudzą Cię płytki ceramiczne? Wybierz te ze… szkła. Nie tylko dodadzą one kuchni designerskiego charakteru, ale też sprawią, że wyda się ona bardziej przestrzenna. Na dodatek możesz wybrane miejsca podświetlić ledowymi lampkami. Efekt murowany!

A propos oświetlenia – zamiast tradycyjnych lamp,  w suficie  zamontuj halogeny, które są ponadto bardzo energooszczędne. Jeśli zdecydujesz się jednak na lampy wiszące, to powinny mieć one niestandardowy wygląd.

Wprawdzie nowoczesny wystrój wnętrz idzie w parze z minimalizmem, ale to nie znaczy, że Twoja kuchnia musi przypominać laboratorium chemiczne. Pomieszczenie, w którym przeważają elementy ze szkła, chromu czy metalu mało kojarzy się z centrum domowego ogniska…

Tymczasem kuchnia urządzona w stylu modernistycznym naprawdę może być ciepła oraz przyjazna. Wnętrze da się ożywić ciekawymi dodatkami lub ocieplić przyciągającymi oko kolorami ścian. Nowa kuchnia to nie powód, by rezygnować z drewna – dzięki swej uniwersalności świetnie komponuje się ono z różnego typu materiałami.

A jeśli nadal nie masz pomysłu na swoją wymarzoną kuchnię, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia specjalistów od aranżacji wnętrz, którzy w swych projektach starają się uwzględnić nie tylko estetykę, ale i funkcjonalność danego pomieszczenia.

Przeczytaj poprzedni wpis:
szafa
Stara szafa w nowym stylu

Stare meble szpecą twój pokój? A może masz ochotę na zmianę aranżacji wnętrza? Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe...

Zamknij