Luksfery – hit czy kit?

Luksfery – hit czy kit?

Luksfery nadal przede wszystkim kojarzą nam się z przeszklonymi za ich pomocą ścianami starych klatek schodowych. Rzadko była możliwość, aby dostrzec w takim rozwiązaniu inne zalety, niż sama funkcjonalność.

Okazuje się jednak, że dawne, mało atrakcyjne luksfery, które pamiętamy, wracają do łask, w zupełnie nowej osłonie. Współcześni dekoratorzy stanęli bowiem na wysokości zadania i postarali się, o przywrócenie im dawnej popularności, jednak w o wiele bardziej atrakcyjnym wydaniu.

Przede wszystkim luksfery nie są już jedynie kwadratowymi kaflami z zielonego szkła. Obecna oferta luksferów zachwyca różnorodnością kształtów, form, kolorów i struktur ich powierzchni.

Jednak na sukces dekoracyjnego wykorzystania luksferów wpływa przede wszystkim umiejętne skomponowanie ich we wnętrze. Jeżeli wykorzystamy materiał ten w najprostszy sposób, efekt końcowy nadal będzie nam przypominał klimat zapamiętamy z czasów peerelu.

Luksfery zyskały również nową nazwę. Obecnie częściej określane są jako pustaki, cegły lub bloczki tyle że ze szkła. Istnieje również różnica w samym wykonaniu. Luksfery to jednolita bryła szkła, natomiast wersje nowoczesne tworzone są przez zespolenie ze sobą dwóch wytłoczonych elementów, pomiędzy którymi pozostaje przestrzeń powietrza.

Szklane pustaki wykorzystywane są najczęściej w dekoracji ścian w łazienkach, przedpokojach czy innych ściankach działowych, a także na tarasach i balkonach. Zastosowane we wnętrzu zyskują dodatkowy efekt ozdobny w momencie podświetlenia ich z jeden ze stron.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
łazienka
Aby w łazience było ładnie…i ciepło

Idzie zima. Właściwie to już jest od dawna, ale... właśnie, jakoś jej nie widać. Może to i dobrze, bo na...

Zamknij