Małe – duże zmiany!

Contact An Agent

Dom może być ciekawy z różnych powodów. Ciekawy może być jego kształt, ciekawy może być jego dach, okna, ogród. Co jednak zrobić jeśli nie mamy worka pieniędzy, który możemy poświęcić na jakieś ciekawe zaaranżowanie domu?
Liczy się przede wszystkim nasza inwencja twórcza. Z pracy własnych rąk będziemy o wiele bardziej zadowoleni, a przy użyciu nieco wyobraźni możemy zyskać naprawdę nieskazitelne rezultaty.

Remont?

Wiadomo kapitalne zmiany w wyposażeniu domu kosztują dużo, pieniędzy i czasu, jeśli nie mamy akurat możliwości poświęcenia ani jednego ani drugiego skupmy się na małych zmianach.
Małe zmiany czasem mogą dać ogromne efekty.

O co chodzi?

Marzysz o ładnych ścianach? Kup farbę i wałki i pomaluj je sam. Malowanie ścian nie należy do specjalnie skomplikowanych czynności. Wystarczy być choć trochę dokładnym i popytać w sklepie co i jak.
Po odświeżonych wnętrzach czas na zmiany w wyposażeniu. Nie musimy zmieniać łóżka czy kanapy by była ładna. Jeśli nie jesteśmy specjalnie zadowoleni z koloru ich tapicerki, kupmy na nie ciekawe okrycie lub stos poduszek. Zanim jednak to zrobimy zastanówmy się dwa razy w jakiej tonacji planujemy urządzić resztę pomieszczenia, tak by za chwile nie kupować wszystkiego od nowa. Tutaj znajdziemy ich spory wybór

poduszki
Czym zakryć podłogę?

Nowa podłoga to nie lada wydatek. Nawet koszt założenia zwykłych paneli to kilkaset złotych. Może zatem wystarczy przykryć naszą niesforną podłogę jakimś ciekawym dywanikiem. Kupmy np. dwa takie same mniejsze dywaniki lub dwa różne będzie ciekawiej i taniej niż w wypadku jednego dużego dywanu.
Dobrze w każdym pomieszczeniu wyglądają dywany z długim włosiem. Ich faktura nawet w przypadku tych najtańszych egzemplarzy jest na tyle luksusowa, że nadaje się do każdego wyposażenia.

Szafy

Są zniszczone lub mają niemodne fronty?
Odmieńmy je! W sklepach jest wiele farb do odmalowania mebli lub naklejek, które mogą nadać naszym szafom, tudzież komodom nowe życie. Modą stają się też meble stylizowane na stare. Samo wykonanie takich egzemplarzy nie jest trudne. Wystarczy odpowiedni papier ścierny i kilka dodatkowych informacji od fachowca.

Przeczytaj poprzedni wpis:
dzieci
Wciągnij dziecko w remont

Pierwszy pokoik dziecka zostaje zaprojektowany, przemyślany i umeblowany przez jego rodziców. Po pewnym jednak czasie dziecko staje się za duże...

Zamknij