Wciągnij dziecko w remont

Contact An Agent

Pierwszy pokoik dziecka zostaje zaprojektowany, przemyślany i umeblowany przez jego rodziców. Po pewnym jednak czasie dziecko staje się za duże do niemowlęcego wystroju.

Aby dziecko dobrze czuło się w swoim własnym pokoju powinien on rosnąć i zmieniać się razem z nim. Oczywiście na tyle na ile jest to możliwe. Czasami wystarczy dokupić jakiś nowy motyw wystroju by dziecko było zadowolone. Po pewnym jednak czasie trzeba będzie pokój odświeżyć. Zwłaszcza, że pokoje dziecięce szybko ulegają eksploatacji gdy maluch nauczy się używać kredek.

Mimo że, nawet mały remont kojarzony jest negatywnie ponieważ wiąże się z wszechobecnym bałaganem, nie ma co ukrywać, że maluch będzie bardzo podekscytowany nowym wyglądem pokoju. Warto więc ten jego entuzjazm wykorzystać.

Wygląd pokoju można zaplanować razem. Pozwoli to uniknąć późniejszych narzekań dziecka. Należy jednak brać pod uwagę, że wybory dzieci nie zawsze są racjonalne i często bywają impulsywne. Dlatego trzeba je przekonać do bardziej odpowiednich wyborów, jednakże nic na siłę.

Jeśli chodzi o kolor farby na ścianach powinien on być jasny, najlepiej pastelowy, by wpływał kojąco na dziecko. Można jednak ścianę urozmaicić rysunkami postaci z bajek. Wygodne w użyciu będą także szablony i naklejki dekoracyjne. Zwłaszcza, że dziecko może zrobić to samodzielnie pod nadzorem rodziców, co wyzwoli jeszcze większe zaangażowanie i pozytywne emocje.

Podczas remontu warto również pomyśleć o zrobieniu czegoś by pokój się szybko nie zniszczył. Jeśli dziecko bardzo lubi malować i często daje upust swoim talentom na ścianie warto zamontować specjalne tablice bądź ścieralne maty, które powinny uratować świeżo pomalowane ściany.

Przeczytaj poprzedni wpis:
szafka łazienkowa
Na przekór nowoczesności – inna łazienka

Zamiast nowoczesnej łazienki można wybrać ciepły i delikatny styl rustykalny. Niekoniecznie trzeba popadać w skrajność, ale folkowe elementy dodadzą łazience...

Zamknij