Modne tapety, czyli najciekawsze trendy i sposoby wykorzystania tapet w aranżacji wnętrz

Modne tapety, czyli najciekawsze trendy i sposoby wykorzystania tapet w aranżacji wnętrz

Tapety są nieodłącznym elementem wnętrzarskich trendów od wielu lat. Nic dziwnego – dają ogromne możliwości aranżacyjne! Jednak moda w świecie tapet to nie tylko coraz atrakcyjniejsze wzory. Niezwykle popularnym trikiem jest bowiem wykorzystanie tapet nie tylko na ścianach, a np. w renowacji mebli czy wykonywaniu dekoracji. Oto kilka najciekawszych wnętrzarskich trendów wykorzystujących tapety.

Wielu z nas kojarzy tapety z nieciekawymi wnętrzami, których ściany pokryte są wypłowiałą papierową tapetą o nieciekawym wzorze. To jednak już przeszłość. Nowoczesne tapety są w centrum wnętrzarskiej mody i są naprawdę zachwycające. Cechuje je ponadto wytrzymałość, dlatego będą się znakomicie prezentować nawet pomimo upływu lat.

Fototapety

fototapety

Realistyczny krajobraz górski, widok podwodnego świata czy piękne drzewa – taką scenerię możemy stworzyć we własnym mieszkaniu. Fototapety cieszą się coraz większą popularnością i dzięki nim możliwe jest stworzenie wyjątkowego klimatu w pomieszczeniu. Wystarczy zamontować tego typu tapetę na jednej ścianie, a efekt będzie murowany.

Tapety botaniczne

Ciekawym trendem są tapety przedstawiające powtarzający się motyw botaniczny. Mogą to być różnego rodzaju rośliny, często w stylistyce vintage. Tego typu tapety utrzymane są w biało-zielonej kolorystyce i są świetnym sposobem na odświeżenie aranżacji wnętrza.

Nie tylko na ścianie

styl eklektyczny

Tapety sprawdzają się znakomicie nie tylko na ścianach. Jeśli po zakończonych pracach pozostało nam trochę materiału, możemy go ciekawie wykorzystać – informacje na ten temat znajdziemy w artykule pt. Jak kreatywnie wykorzystać resztki tapety?

Tapetę warto jednak zakupić specjalnie z myślą o renowacji niektórych elementów wystroju. Bardzo ciekawie materiał będzie wyglądał po zamontowaniu na drzwiach. Innym trendem, jaki możemy zaobserwować jest zastosowanie tapety w celu odnowienia przeszklonych witrynek. Tapetę montuje się wewnątrz witrynki, dzięki czemu tworzy znakomite tło dla półek oraz ustawionych na nich przedmiotów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
kuchnia
Jak niewielkim kosztem odmienić aranżację kuchni?

Czy odmiana aranżacji kuchni możliwa jest bez przeprowadzania kosztownego remontu? Oczywiście! Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych wnętrzarskich trików, aby pomieszczenie zyskało...

Zamknij