Niecodzienne wieszaki

Contact An Agent

Zwykły wieszak na ubrania, który każdy z nas ma w swojej szafie – prosty przedmiot, nad którym nikt z nas się nie zastanawia. Bo nad czym tu myśleć? Kawałek metalu, drewna lub plastiku, wygięty w taki sposób, by utrzymać nasze koszule. Jednak można też wybrać wieszak bardziej pomysłowy, który oprócz swojej praktycznej strony, będzie także wspaniałym elementem dekoracyjnym. Jakie pomysły mamy do wyboru?

Osoby o niebanalnym poczuciu humoru mogą zdecydować się na przykład na zakup śmiesznych wieszaków z głowami różnych zwierząt, na przykład kota, psa lub lisa. Po powieszeniu sukienki lub koszuli na takim wieszaku, będziemy mogli sprawdzić jak wygląda w naszej garderobie właśnie jeden ze zwierzaczków. Pomysł ciekawy i bardzo oryginalny. Wieszaki zostały wykonane z tektury i można nabyć je w internetowym sklepie Urban Outfitters. Z pewnością rozśmieszą każdego, kto zajrzy do naszej szafy i dodadzą jej charakteru.

niecodzienny wieszak

Innym pomysłem są wieszaki ze sportowym motywem, z których ucieszy się z pewnością każdy miłośnik pływania i innych sportów wodnych. Ramiona wieszaka SA w kształcie fal, a „spod” nich widać zarys głowy pływaka. Rozwiązanie to jest nie tylko bardzo estetyczne, ale także praktyczne – dzięki falowym ramionom, ubrania nie zsuną się tak łatwo z naszego wieszaka.

Kolejnym niecodziennym wieszakiem jest tak zwany wieszak Miszmasz. To multiwieszak, można powiedzieć, bo składa się z kombinacji wielu wieszaków naraz. Możemy powiesić go na ścianie w różnych miejscach i ustawieniach i wieszać na nim wiele ubrań jednocześnie.

Wieszak w kształcie samolotu ucieszy zarówno dużych, jak i małych. Składa się on ze zwykłego wieszaka plastikowego, najprostszego, jaki jesteśmy sobie w stanie wyobrazić oraz podwieszonego niżej kolejnego, mniejszego uchwytu. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, bo na jednym wieszaku możemy powiesić jednocześnie koszulę, spodnie i jeszcze krawat. Pozwala to w pełni wykorzystać jego możliwości i oszczędzić miejsce w szafie. Dzieci bardzo chętnie użyją go też do zabawy.

Bardzo fajnym pomysłem jest także wieszak lampa. Składa się on ze zwykłego, prostego wieszaka oraz umieszczonej na jego dolnej części lampki. Jest to wyjątkowo zabawny i funkcjonalny wieszak. Dzięki niemu możemy każdego dnia mieć w pokoju inne światło. Wystarczy powiesić za każdym razem inna koszulę.

 niecodzienny wieszak

Pomysłów na oryginalne wieszaki nie brakuje. Wymieniliśmy tylko kilka, ale z pewnością znajdzie się ich znacznie więcej. Wystarczy odrobina pomysłowości, by nasza garderoba zupełnie się zmieniła.

źródło grafik: domosfera.pl

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dekoracje decoupage

Decoupage jako sztuka ozdabiania przedmiotów użytkowych lub dekoracyjnych stała się modna wśród kobiet w XVIII wieku. Wcześniej technika ta była...

Zamknij