Niezwykła kolekcja lamp Roxy Russel

Contact An Agent

Wyjątkowość projektów designerskich jest widoczna nie tylko w przeznaczeniu i wyglądzie ale również w stosunku do środowiska.  Doskonałym odzwierciedleniem tych trzech cech jest kolekcja „Medusae” Roxy Russel.  

Kolekcja „Medusae” została zaprojektowana przez pochodzącą z Kaliforni Roxy Russel. Ze względu na swoją olbrzymią pasję związaną z oceanem, projektantka czerpie z niej pomysły i wprowadza je w swoje wyjątkowe projekty. W swojej kolekcji lamp odnosi się tym razem do meduz.

Same lampy wykonane są z plastiku, które zostały wykorzystane z racji możliwości oddania ich do późniejszego recyclingu.  Poszczególne ich rodzaje mają zawarty w sobie błyszczący biały proszek, sprawiający wrażenie galaretki. Zarówno z osobna jak i razem tworzą wyjątkową atmosferę wypełniając światłem każde wnętrze. Doskonale sprawdzą się jako oświetlenie kuchni lub salonu.

W skład kolekcji lamp wchodzą:

Ophelia
Nazwa pierwszej z lamp pochodzi z języka greckiego. Jej kształty są niezwykle smukłe. Lampa posiada „wąsy”, które poprzez swoją nienaturalną długość nadają całości projektu delikatności.
ophelia
Hydra
Druga z serii „Medusae” Hydra wyglądem przypomina tulipana. Jej nazwa związana jest ze świeżą, morską wodą. Wychodzące z niej światło jest wyjątkowo miękkie.
hydra
Medusa
Lampa Medusa jest przede wszystkim bardzo elegancka. Posiada świecące płatki i świetliste wąsy.
medusa
Polyp
Polyp to najbardziej rozwinięty projekt lampy z serii „Meduase”. Posiada liczne ramiona wraz z świetlistymi mackami. W całości tworzy unikalną, bogatą strukturę.
polyp

Designerka poprzez swoją kolekcję pragnie również zwrócić uwagę na aspekty zanieczyszczeń wód i bezpieczeństwa żyjących w nich zwierząt. Kolekcja wspiera także nurt ECO. Opakowania są niezwykle lekkie i płaskie (co wpływa na oszczędność w procesie logistyki). Ponadto część dochodów ze sprzedaży lamp wspomoże „The Ocean Conservancy”.

Cena lamp waha się z przedziale od 325 do 425 dolarów.

Gratulujemy pomysłu i czekamy na więcej podobnych kolekcji.

źródło: roxyrussell.com/

Przeczytaj poprzedni wpis:
kolorowy parawan
Parawan – zasłona czy ozdoba?

Czasami zdarza nam się mieszkać czy posiadać pokój bardzo nieustawny. Marzy nam się wydzielenie z dużej przestrzeni miejsca, w którym...

Zamknij