Nowoczesne aranżacje stołowe

Contact An Agent

nowoczesna zastawa stołowaZmodernizowałaś już swoje menu, ale nadal czujesz, że czegoś bark? Być może pewne innowacje powinnaś przeprowadzić nie tylko w kuchni. Prostota i naturalność – oto podstawowe wyznaczniki, którymi powinnaś się kierować, by nakryć do stołu w nowoczesny sposób.

Nowoczesność kojarzy się przede wszystkim z funkcjonalnością, ale i pewną oszczędnością formy.  Dlatego aby idealnie wpasować się w panujące obecnie minimalistyczne klimaty pohamuj nieco swe dekoratorskie zapędy. Zrezygnuj ze zbędnych detali. Możesz śmiało wzorować się pod tym względem na kulturach Wschodu (np. Japonii), które sztukę podawania potraw w prosty, ale wykwintny sposób doprowadziły do perfekcji.

Przy każdym nakryciu stołu kluczową rolę odgrywają takie czynniki, jak: obrus, kwiaty oraz inne akcesoria. Zrezygnuj z tkanych obrusów pełnych aplikacji, a zamiast tego wybierz materiał bawełniany, który będzie kojarzył się z lekkością, swobodą i świeżością (nawet, jeśli sięgniesz po obrus w innym kolorze niż biały).
Zbyt bogate kompozycje kwiatowe niepotrzebnie przytłoczą stół i zasłonią naszych gości. Zdecyduj się na ten sam rodzaj kwiatów o prostej budowie (lilie, margerytki, tulipany). Dla wywołania ciekawego efektu wystarczy zwykle jeden przemyślany akcent dekoracyjny. Zresztą nie tylko w przypadku nowoczesnych aranżacji „mniej znaczy więcej”.

Masz już dosyć tradycyjnych, okrągłych talerzy? Kup więc nowy zestaw stołowy – prostokątny lub o innych, jeszcze bardziej fantazyjnych kształtach. Wybierz też elementy ze stali nierdzewnej i szkła. Wreszcie pamiętaj, że modernistyczny efekt osiągniesz dzięki prostocie, oszczędności kolorów, geometrii, asymetrii oraz inspirowaniu się naturą.

Fot.  http://www.flickr.com/photos/sifu_renka/2687124284/sizes/s/in/photostream/

Przeczytaj poprzedni wpis:
Modna łazienka czyli jaka?

Modne łazienki w 2012 roku są przede wszystkim minimalistyczne i funkcjonalne. Proste rozwiązania wydają się być najlepsze, a prostota wypiera...

Zamknij