Piękna sypialnia w rozmiarze XS

Contact An Agent

Mogłoby się wydawać, że mała sypialnia nie ma możliwości aranżacji, że zmieści się tam tylko łóżko i jedyne, co można z nią zrobić, to powiesić na ścianie obraz, który w jakiś sposób sprawi, że wnętrze będzie w naszym stylu. A tymczasem wcale tak nie jest. Mała sypialnia to również morze możliwości. 

Zacznijmy od tego, że najczęściej, prócz łóżka, mimo małych rozmiarów, zmieścimy w sypialni szafę lub chociaż komodę. Wybierzmy taką, która będzie się charakteryzowała pożądanym przez nas stylem – postawmy na drewno, jeśli wolimy styl klasyczny lub na biały kolor, jeśli nasz gust zbliża się raczej do nowoczesności. I dobierzmy do tego takie samo łóżko. Rama łóżka jest najczęściej widoczna, nawet gdy jest ono rozścielone. Zadbajmy też o odpowiedni koc lub narzutę. Jeśli podoba się nam styl rustykalny, dobrym rozwiązaniem będzie narzuta w kwiaty, duża i kolorowa. Jeśli jednak trzymamy się stylu modernistycznego, postawmy na jeden kolor. Najlepiej taki, który będzie się dobrze komponował z naszymi ścianami.

Będąc przy łóżku, warto zastanowić się nad pościelą – może ciekawym rozwiązaniem okaże się na przykład dwukolorowa pościel z kory? Jeśli jednak wolicie nowoczesne wnętrza, satyna okaże się lepsza.

Kolejną kwestią są zasłony. One również, wraz z firankami, doskonale oddadzą klimat sypialni. I znów – jeśli stawiamy na klasykę – dobrym rozwiązaniem będą kwieciste tkaniny, jeśli na nowoczesność – jeden kolor, który będzie współgrał z narzutą i kolorem ścian. Niech to jednak nie będzie ten sam kolor, bo zrobi się zbyt monotematycznie.

Kolor ścian to element, który dopełnia wnętrze najbardziej – zastanówmy się, czy stawiamy na wzorzyste tapety, czy lepszym rozwiązaniem będzie jeden lub dwa kolory farb – na przykład na przeciwległych ścianach. A może poziomy pasek na wysokości metra od podłogi będzie się doskonale uzupełniał z kolorem ścian?

Można się również zastanowić nad dodatkami – figurkami, obrazami, plakatami – wybierz takie, które będą Ci odpowiadać i które będą zgodne z nadanym sypialni stylem. Nie przesadzaj z nimi – to sprawia wrażenie tłoku – w małych pomieszczeniach ten zabieg jest karygodny.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sztućce

Jeszcze nie wstajemy od stołu, czyli pozostajemy w tematyce akcesoriów potrzebnych do jego aranżacji. Należy bowiem pamiętać o tym, że...

Zamknij