Sztućce

Contact An Agent

Jeszcze nie wstajemy od stołu, czyli pozostajemy w tematyce akcesoriów potrzebnych do jego aranżacji. Należy bowiem pamiętać o tym, że talerze, szklanki, sztućce to nie tylko przedmioty użytkowe, ale także elementy kompozycji, którą tworzymy na stole.

Niezmiennie stawiamy na estetykę i jakość wykonania, chciałbym więc zaznajomić (tych, którzy wcześniej nie znali i nie słyszeli) z firmą WMF, której pełna nazwa to Württembergische Metallwarenfabrik. Sama próba przeczytania tej długiej, dwuwyrazowej nazwy, uświadomi większości, dlaczego marka ta sygnuje się po prostu inicjałami WMF 😉

Ta niemiecka firma wyrobów metalowych do kuchni, ma swoją długoletnią tradycję i swego czasu była najlepszą i największą tego typu na świecie. Obecnie na rynku pojawiła się duża konkurencja, jednak WMF nadal uchodzi za jednego z najlepszych producentów.

W Polsce firma ta kojarzona jest przede wszystkim ze sztućcami i słusznie, ponieważ właśnie ten produkt rozsławił ją na świecie. Poprzez polskich przedstawicieli mamy możliwość kupienia oryginalnych zestawów sztućców Württembergische Metallwarenfabrik.

Ceny za komplet w estetycznym pudełku wahają się od czterystu złotych do prawie pięciu tysięcy! Jednak sztućce nie sa czyms jednorazowym, warto więc zainwestować „trochę” pieniędzy, a okazać się może, że tak użytkowy przedmiot, jak zestaw sztućców stanie się pamiątką rodzinną, przekazywana w pokolenia na pokolenie. Dlatego też komplety WMF często wybierane są na prezent ślubny.

Warto wspomnieć również o tym, że od niedawna firma ta produkuje również sztućce specjalnie przeznaczone dla dzieci, które charakteryzują się specjalnym wyprofilowaniem i kolorowymi elementami ozdobnymi.

Sztućce WMF to tradycja, estetyka i najwyższa jakość.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Porcelana stołowa firmy Maxwell & Williams

W poprzednim poście skupiłem się na ty, jak ważne jest aby odpowiednio zaaranżować stół, przy którym zasiada większa liczba osób...

Zamknij